• SJAJNO POLUFINALE

Košarkaši Španjolske plasirali su se u finale Eurobasketa nakon što su večeras u Berlinu u drugom polufinalu pobijedili domaću reprezentaciju Njemačke rezultatom 96:91.

Od početka utakmice igralo se koš za košem i niti jedna ekipa nije imala osjetnu prednost. Tek su Španjolci pred kraj prve četvrtine vodili sa šest poena razlike.
Španjolska je dugo tijekom druge četvrtine imala prednost i od devet poena, a onda je uslijedila fenomenalna serije Njemačke koja preokreće rezultat i na poluvrijeme odlazi s vodstvom 51:46.

Sredinom treće dionice ponovo se Španjolska vraća u ovom izuzetno zanimljivom meču, ali Njemačka dodaje gas i uoči posljednje četvrtine imali su prednost od šest poena.

Međutim, u posljednjoj četvrtini se događa novi spektakularni preokret koji ovaj put prave Španjolci. Nijemce je stao šut u potpunosti pa su domaćini turnira ipak na kraju morali pružiti ruke i čestitati sjajnim Španjolcima na pobjedi.

Najbolji kod Španjolaca bio je Lorenzo D'ontez Brown s 29 poena i šest asistencija, dok je Willy Hernangomez ubacio 16 poena. Dennis Schroder je bio najbolji kod Njemačke s 30 poena i osam asistencija.

Španjolska će u finalu Eurobasketa igrati protiv Francuske koja je danas deklasirala Poljsku prvom polufinalu. Finale se igra u nedjelju u Berlinu s početkom u 20:30 sati.