• BRAVO DJEVOJKE!

Reprezentativke Bosne i Hercegovine remizirale su danas u Bakuu 1:1 s Azerbajdžanom u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023.

Ovaj bod je bio dovoljan našim seniorkama da zadrže drugo mjesto u grupi, te ostvare povijesni uspjeh i plasman u baraž, s obzirom na to da je Crna Gora poražena u Podgorici od Malte s 0:2.

U prvom poluvremenu terensku inicijativu imale su Zmajice. Izabranice Samire Hurem nastojale su da dođu do gola, ali nisu iskoristile svoje prilike dok domaći tim nije uspijevao da kreira bilo kakvu priliku za pogodak. Omjer od 11:1 u šutevima nakon prvih 45 minuta igre najbolji je pokazatelj koliko je bh. tim bio ofanzivno orijentiran.

U nastavku reprezentacija Bosne i Hercegovine do prednosti dolazi u 64. minuti golom Minele Gačanice, međutim svega tri minute poslije Nazlican Parlak izjednačuje rezultat.

Bosna i Hercegovina je kvalifikacije završila na drugom mjestu grupe E s 11 bodova, iza Danske koja je osvojila 24, a ispred Crne Gore s devet, te reprezentacija Azerbajdžana i Malte koje su osvojile po sedam bodova.

Ždrijebanje parova baraža bit će obavljeno u petak, dok su utakmice na programu 6. i 11. listopada ove godine.

Svjetsko prvenstvo će biti održano 2023. godine u Australiji i Novom Zelandu.