• PREMIJER LIGA BIH

Nogometaši Veleža došli su do druge ovosezonske pobjede nakon što su u Gabeli u susretu 9. kola Premijer lige BiH nadigrali Tuzla City rezultatom 4:0.

Najzaslužniji za pobjedu Veleža bio je Dženan Zajmović koji je u 3. minuti susreta realizirao jedanaesterac za 1:0, a u trećoj minuti drugog poluvremena završio kontru Veleža za 2:0.

U samoJ završnici utakmice Velež je s još dva pogotka potvrdio zasluženu pobjedu nad gostima iz Tuzle. Prvo je u 82. minuti glavom pogodio Nermin Haskić, a tri minute kasnije, nakon udarca iz kuta, konačnih 4:0 postavio je Emir Halilović.

REZULTATI 9. KOLA:

Velež - Tuzla City 4:0 (Zajmović 3’, 48’, Haskić 82’, Halilović 85’)

Široki Brijeg - Borac 2:0 (Barišić 32’, Vukoja 38’-jedanaesterac)

Zrinjski - Sarajevo 4:1 (Bilbija 22’-jedanaesterac, 68’, Savić 31’, Ćuže 40’ / Varešanović 17’)

Leotar - Posušje 0:1 (Jović 7’)

Sloboda - Sloga Doboj 4:2 (Komazec 24’, 45’, M. Osmić 65’, J. Osmić 72’ / Krstovski 22’, Zajić 28’)

Željezničar - Igman 1:0 (Amoah 74')