• PREMIJER LIGA BIH

Aktualni prvak Bosne i Hercegovine HŠK Zrinjski savladao je ekipu Leotara u okviru 2. kola Premijer Lige BiH sa 4:1..

Prvi pogodak viđen je već u 10. minuti kada je Savić pogodio na asistenciju Jankovića, a četiri minute kasnije naš Novotravničanin Silvio Ilinković postiže prvi gol u novom klubu.

Ilinković je sjajno šutirao s ruba šesnaesterca, a gostujući vratar nije imao prilike "ukrotiti" sjajni udarac u donji lijevi kut.

Međutim pred sam kraj prvog dijela gosti stižu do 2:1 jer je Džuderija pogodio na asistenciju Karića što je ujedno bio i rezultat prvog dijela.

U nastavku je Zrinjski samo potvrdio pobjedu s još dva pogotka, prvo je pogodio Nemanja Bilbija u 79. minuti, da bi potom u 90+1. minuti Mandić postavio konačni rezultat od 4:1.

Bitno je istaknuti kako je Bilbiji ovo bio 125. pogodak u Premijer ligi BiH čime se izjednačio na prvom mjestu s Wagner Santos Lagom.