• WTA LAUSSANE

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić (WTA - 85.) u nedjelju je na WTA 250 turniru u švicarskoj Laussanei osvojila svoj drugi WTA trofej u karijeri pobijedivši u finalu 21-godišnju Srpkinju Olgu Danilović (WTA - 124.) sa 6-4, 6-2 za 89 minuta.

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj u kojem je Martić uzvratila deset godina mlađoj suparnici za poraz na prošlogodišnjem Australian Openu.

Nakon gotovo tri godine 31-godišnja Dućanka je ponovno došla do finala na WTA Touru, svog petog u karijeri, te odličan tjedan okrunila svojim drugim naslovom, tri godine poslije prvog trijumfa, 2019. na turniru u Istanbulu.

Martić je bolje ušla u meč i osvojila prva dva gema, ali je Danilović uzvratila nizom od tri gema. Hrvatska tenisačica je u sedmom gemu propustila šest prilika za novi "break", da bi u devetom gemu iskoristila "break-loptu" i došla do ključne prednosti koju je potvrdila iskoristivši treću priliku za osvajanje prvog seta.

U drugom setu je rezultatska ravnoteža trajala do 2-2, a onda je Martić nanizala četiri gema za svoj drugi naslov u karijeri.

Olga Danilović je ostala na jednom naslovu, osvojenom 2018. na zemljanoj podlozi u Moskvi, a za utjehu joj ostaje trofej osvojen na turniru parova u Laussanei u kombinaciji s Francuskinjom Kristinom Mladenović.

Petra Martić je postala prvom hrvatskom pobjednicom na ovom turniru čije je prvo izdanje bilo 2016., a za trijumf je zaradila 33.200 američkih dolara i 280 bodova. Na novoj pojedinačnoj WTA ljestvici će napredovati za 30 mjesta i biti 55. tenisačica svijeta. Olga Danilović, koja je do finala stigla iz kvalifikacija, bit će na 106. poziciji.

Na putu do naslova 31-godišnja Dućanka je izgubila samo jedan set, u četvrtfinalu je bila bolja od druge nositeljice i aktualne olimpijske pobjednice Švicarke Belinde Benčič (WTA - 13.), da bi u polufinalu svladala Francuskinju Caroline Garciju (WTA - 48.) protiv koje u prethodna tri dvoboja nije uspjela osvojiti ni set.