• NOGOMET

Nogometaši novog prvaka Bosne i Hercegovine, mostarskog Zrinjskog, ostvarili su gostujuću pobjedu u 29. kolu Premijer lige BiH nad Slobodom, na Tušnju, rezultatom 2:0 (0:0).

Gol za vodstvo postigao je Matej Šakota u 65. minuti utakmice. Prethodno je šutirao Ivan Jukić, golman Semir Bukvić je odbio loptu, a Šakota je pospremio u mrežu.

U 63. minuti Tuzlaci su imali najbolje prilike na utakmici. Prvo je šutirao Dženis Beganović iz slobodnog udarca, lopta je zakačila živi zid i pogodila stativu, a u nastavku akcije Fedor Predragović odlično šutira glavom, ali je na visini zadatka golman Antonio Soldo.

Nakon primljenog gola fudbaleri Slobode nisu ništa značajnije napravili pred golom Zrinjskog.

Danilo Šipovac, s druge strane, je promašio odličnu priliku u 85. minuti. U 88. munuti dosuđen je penal  za Zrinjski nakon što je Tarik Kapetanović zaustavio loptu rukom. Kapetanović je dobio crveni karton, a Slobodan Jakovljević je bio siguran izvođač za 2:0.

Inače, u prvom dijelu ništa značajnije se nije događalo ispred golova Bukvića i Solde.

S novim porazom Sloboda se dovela u nezgodnu poziciju. Tuzlaci su na 8. poziciji sa 29 bodova, a Zrinjski je odavno osvojio titulu prvaka i trenutno ima 76 bodova.