• EP za kadetkinje

U prvom susretu drugog kola finalnog turnira Europskog prvenstva za kadetkinje (U17), nogometašice Bosne i Hercegovine poražene su danas u Trening centru Nogometnog saveza BiH u Zenici u okviru grupe A od Danske rezultatom 0:6 (0:2).

Dankinje su u vodstvo došle već u 5. minuti, a strijelac je bila Pernile Sanvig. Strijelac drugog gola bila je Clara La Cour, koja je mrežu bh. reprezentacije zatresla u 23. minuti za vodstvo svog tima od 2:0.

Danska je na 3:0 povisila u 55. minuti, a strijelac je bila Emillia Asgeirsdottir, da bi 4:0 povisila u 61. minuti Alma Aagaard. Ista je igračica, samo dvije minute kasnije, postigla i svoj drugi, a peti gol za Dankinje.

Šesti gol u mreži bh. tima djelo je kapetanice danske ekipe Asgersdottir iz 72. minuti, koja je, tako, postigla i svoj drugi gol na utakmici.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa su bh. nogometašice, koje ni nakon drugog kola nisu postigle gol na EP-u, ovog puta ipak pretrpjele nešto blaži poraz nego u utorak u Sarajevu, kada su na Stadionu Grbavica u 1. kolu poražene od Nizozemske s 0:8.

Dankinje su u 1. kolu na istom stadionu poražene od Njemačke s 0:2. Večeras u okviru ove grupe, s početkom u 20.00 sati, na Grbavici igraju Njemačka i Nizozemska.

Trenutna tablica grupe A: Nizozemska, Danska i Njemačka po 3, BiH bez bodova.

U okviru grupe B, danas u 17.30 sati u Širokom Brijegu igraju Španjolska i Finska, a u Mostaru svoj međusobni duel 2. kola, koji počinje u 20.00 sati, igraju Francuska i Norveška. Tablica grupe B: Španjoska i Francuska po 3, Finska i Norveška bez bodova.

Kapetanica Gloria Slišković odigrala je cijeli susret za Bosnu i Hercegovinu.