• HNL

Susretima 22.kola nastavljeno je nogometno prvenstvo u Hrvatskoj.

Odmah se dogodio kiks jednog od kandidata za naslov. Osijek je na svom terenu poražen od Slaven Belupa 1-2.

Osijek je djelovao jalovo bez Bjelice, koji je zbog smrtnog slučaja izostao.U 49.minuti Koprivničani su poveli preko Zvonareka, igrača Bayerna na posudbi, nakon loše reakcije Škorića.

Na 0-2 povisio je Božić glavom nakon ubačaja Caimacova.

Osijek se vraća preko Mije Caktaša, koji je ušao s klupe, no do kraja ne uspijevaju doći do poravnanja.

Hajduk je u gostima savladao Šibenik 1-3 i tako se dodatno primaknuo vrhu. Domaćin je bolje otvorio utakmicu ali nesmotren start Batarela nad Mlakarom donio je Hajduku kazneni udarac, koji je uspješno realizirao Marko Livaja.

Šibenik se brzo vratio pogotkom Čurića. No, do poluvremena Batarelo je ponovo skrivio jedanaesterac, a Livaja je svojim 15.pogotkom sezone vratio prednost Majstoru s mora.

U drugom dijelu Splićani su kontrolirali susret, koji je zaključen sjajnim pogotkom Krovinovića nakon dobre akcije.

Sutra se sastaju Dinamo i Rijeka te Lokomotiva i Hrvatski dragovoljac.