• Veznjak briljira

Nogometaši Željezničara ispali su iz Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2021/2022.

Na stadionu Grbavica Tuzla city je slavila 4-2.

Tuzla je u prvih sedam minuta imala 0-2 preko Džafića i Mišića.

U 20.minuti domaćin smanjuje. Vratar Muftić je daleko ispucao loptu, Petar Bojo ju sjajno prima i rutinski pogađa.

U 33.minuti nakon loše reakcije Muftića Mehanović podiže prednost Tuzle na 1-3.

U 50. Mišić svojim drugim pogotkom praktički rješava utakmicu. U 55.minuti Željo smanjuje.

Zec je proigrao Boju, koji iz ne baš tako jednostavne situacije zabija za 2-4. Bojo je mogao i do hat-tricka u 62.minuti, no njegov udarac odlazi pored gola.

Imao je i nekoliko dobrih ubačaja iz kuta, koji nisu pretvoreni u pogodak.

Pod Ivkovićem Bojo izgleda preporođeno. Igra bliže golu nego ranije, i najbolji je strijelac kluba. Postigao je tri pogotka u Kupu i tri u prvenstvu.