• KRAJ SKIJAŠKE SEZONE

Najbolji hrvatski skijaš nije uspio doći do trećeg mjesta u ukupnom poretku, ali je osvojio novih 20 bodova osvajanjem 13. mjesta u Lenzerheideu. Pobijedio je Feller ispred Noela i Pinturaulta

Filip Zubčić (28) završio je skijašku sezonu u kojoj je uzeo srebro u paralelnom veleslalomu na SP-u i broncu u veleslalomu u Svjetskom kupu osvajanjem 13. mjesta na zadnjem slalomu sezone u Lenzerheideu.

Nakon petog mjesta na Sljemenu i 12. mjesta u Kranjskoj Gori ove godine, Zubi je to treći najbolji rezultat karijere u slalomu u Svjeskom kupu.

Borio se Hrvat i za ulazak u Top 3 ukupnog poretka, imao je šansu prestići vodećeg slalomaša svijeta, Austrijanca Marca Schwarza, i Švicarca Loica Meillarda, ali nije uspio. Obranio je, doduše, petu poziciju od Norvežanina Henrika Kristoffersena i apsolutno može biti ponosan na učinak u ovoj sezoni.

Pobijedio je na stazi Beltrametti u švicarskim Alpama Austrijanac Manuel Feller, koji je nakon prve vožnje bio tek šesti, ispred dvojice Francuza. Clement Noel zakasnio je osam stotinki na drugom mjestu, a osvajač velikog Kristalnog globusa Alexis Pinturault 11 stotinki na trećem.

Najbolji slalomaš svijeta Marco Schwarz prosuo je veliku prednost u startnoj kućici pred Fellerom i u cilj ušao tek na šestom mjestu.

Drugu vožnju obilježio je oproštajni nastup još jednog Francuza Jean-Baptistea Grangea (36), velikog rivala Ivice Kostelića, koji odlazi u mirovinu 17 godina nakon debija u Svjetskom kupu. Najbolji slalomaš svijeta 2009., dvostruki svjetski prvak posvetit će se roditeljstvu nakon 196 utrka u Svjetskom kupu.