• NBA LIGA

Košarkaši Los Angeles Lakersa doživjeli su poraz od Phoenix Sunsa na svom terenu rezultatom 114:104, a njima nije pomogao ni sjajni LeBron James koji je meč završio s 38 ubačenih poena.

Phoenix je odmah na početku pokazao da je s ozbiljnim ambicijama stigao u Los Angeles i prvu četvrtinu riješio je u svoju korist rezultatom 29:21, a nakon vrlo efikasnog prvog poluvremena imali su vodstvo od sedam poena razlike. Bilo je 60:53.

Uspjeli su se domaći košarkaši vratiti u meč i u drugom poluvremenu smanjiti vodstvo Phoenixa, a odlučujući su na kraju bili poeni sredinom posljednje dionice kada su se Sunsi odvojili na dvocifrenu prednost i došli do pobjede.

Najefikasniji igrač meča bio je LeBron James, koji je za 38 minuta na terenu ubacio isto toliko poena i pri tome dodao pet skokova i šest asistencija. U pobjedničkom timu istaknuo se Šarić, koji je ubacio 21 poen, kao i Bridges koji je ubacio 19 poena.

U izuzetno zanimljivoj utakmici Denver je kao gost pobijedio Milwaukee 128:97, a igrač utakmice bio je srbijanski košarkaš Nikola Jokić, koji je ubacio 37 poena za isto toliko minuta i pri tome dodao 10 skokova i 11 asistencija, odnosno ostvario triple-double učinak.

Jokić je tako došao do 50. triple-double učinka u karijeri i do tog rekorda mu je trebalo 416 mečeva, dok su, primjera radi, Wiltu Chamberlainu trebale 703 odigrane utakmice.

U poraženom timu istakao se grčki igrač Giannis Antetokounmpo, koji je ubacio 27 poena uz osam skokova i tri asistencije.

Što se tiče ostalih mečeva, San Antonio je na svom terenu bio bolji od New Yorka sa 119:93, dok je Atlanta bila bolja od Miamija u gostima sa 94:80. Boston je na svom terenu pobijedio Los Angeles Clipperse 117:112, a Memphis kao gost Washington 125:111.