• LA LIGA

U 25. kolu španjolske La Lige nogometaši Real Madrida i Real Sociedada remizirali su 1:1 te su Kraljevi propustili priliku da smanje zaostatak za liderom Atletico Madridom.

Real Madrid je u prvom poluvremenu dominirao i stvorio je nekoliko dobrih prilika, a najbolju je imao Mariano Diaz u 22. minuti kada je glavom pogodio stativu.

Potom je udarcem s distance prijetio i Luka Modrić, ali priseban je bio golman Sociedada Remiro i nakon provog dijela igre mreže su mirovale.

Šok za Kraljeve uslijedio je već na otvaranju drugog poluvremena. U 55. minuti nakon cenataršuta Monreala, izvanredno je skočio Portu i vrlo efektno glavom pogodio za vodstvo gostiju 1:0.

Izabranici Zinedinea Zidanea u nastavku su pokušali doći do poravnanja, ali vrlo teško su stvarali prilike. Najbolju je propustio Casemiro kada je u 64. minuti glavom s pet metara šutirao glavom pored stative.

U finišu meča dobrim udarcem sa 16 metara prijetio je i Rodrygo, da bi konačno u 89. minuti Vinicius uspio da poravna na 1:1, ali vremena za potpuni preokret nije bilo.

Nakon ovog remija Real sada ima 53 boda, pet manje od lidera Atletica koji ima i meč manje uoči njihovog međusobnog duela za vikend, dok se Sociedad petoplasirani sa 42 boda.

Real Madrid - Real Sociedad 1:1 (Vinicius 89' / Portu 55')