• Sportska događanja

cropped lopte

U tjednu iza nas ipak je bilo nekih sportskih događanja.

Rukometaši Kiseljaka rođeni 2007. i mlađi ugostili su vršnjake iz RK Optimist iz Rame. Kiseljačani su u prvenstvenom ogledu bili uvjerljivi, slavili su 26-15. Najviše su se istaknuli Grabovac s 11 i Jurišić s deset pogodaka.

Una Ban nastavlja sa sjajnim rezultatima. Na dvoranskom prvenstvu BiH osvojila je i drugo mjesto u utrci na 60 metara, kategorija mlađe juniorke.

Josip Bilić je nastupio u pobjedi GFC Sarajeva nad Kaskadom rezultatom 4-3.

Leo Kožul je nastupio u porazu njegovog DiaBiH od Drine rezultatom 5-3.

FK Konjic i Iskra Vrbas podijelili su bodove odigravši 3-3. Ivica Marić postigao je pogodak u svojoj prvoj službenoj utakmici za Konjičane, a prethodno je i promašio kazneni udarac sa 10 metara.

Turkgucu Munchen je poražen na gostovanju kod Wehena sa 3-1. Petar Slišković je odigrao cijeli susret, a u 60. je promašio kazneni udarac.

Mladi Kiseljačanin Vlado Bošnjak prešao je iz NK Široki Brijeg u FK Sarajevo.

Wolfsburg je u Kupu izbacio Schalkea, a u ligi je pobijedio Augsburga na gostovanju. Marin Pongračić je oba susreta ostao na klupi.

Stipo Marković je u porazu Lokomotive od Rijeke odigrao posljednjih 28 minuta i zaradio žuti karton, dok je u porazu od Rijeke igrao posljednjih osam minuta.

Petar Bojo nastupio je u pobjedi Željezničara u prijateljskom susretu nad Zrinjskim, te u remiju s Veležom.

Austria Klagenfurt je poražena u četvrtfinalu austrijskog OFB kupa od prvoligaša Laska nakon produžetaka sa 5-3. Darijo Pecirep igrao je 102 minute.

STK Kreševo je napokon dobio medalje za osvajanje lige prošle sezone. Isti dan ugostili su i turnus Prve lige, na kojem su bili jako uspješni. Pobijedili su Stens i Brotnjo sa po 3-0, a istim rezultatom su poraženi od Mostara.

Dario Komšić i Andrea Komšić nastupit će na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju, koje se održava u talijanskoj Cortini.