• Poraz od Argentine

FOTO : Pixsell

Hrvatski rukometaši još su jednom svojim navijačima priredili večer za pamćenje. Ali nažalost, na negativan način. Hrvatska je najblaže rečeno odigrala katastrofalno, i potpuno je zasluženo poražena od Argentine 23-19.

Hrvatska je prvi pogodak postigla tek u 11.minuti preko Čupića. Argentina je imala 5-0, pa 6-1, pa 7-2.Čupić je tada držao Hrvatsku u igri sa svojim golovima. Na kraju prvog dijela Šebetić sa dva pogotka donosi 12-12. S tim rezultatom se otišlo na odmor, i svi su se nadali kako će Hrvatska dići razinu igre u drugom dijelu.

Pogotkom Mamića u 32.minuti Hrvatska je prvi put povela i to je bilo to.Serijom 3-0 Argentinci su preuzeli vodstvo, a Hrvatska je čak 15 minuta bila bez pogotka, od 37. do 52.minute. Tad je sjajan bio Pešić, koji je spasio Hrvatsku još višeg poraza. Njegove obrane u napadu nisu naplaćene.

Igra 7 na 6, Čupić na beku, Horvat na pivotu, spor protok lopte, bezidejnost, bezenergičnost samo su neke stavke koje su dovele do poraza.Duvnjak je bio neprepoznatiljiv. Čupić je sa 7 pogodaka bio najraspoloženiji, Pešić je obranio 12 lopti. Kod Argentinaca,Pizzaro je 5 puta bio strijelac, vratari su obranili ukupno 13 lopti.

Nakon utakmice, Lino Červar je preuzeo odgovornost i najavio svoju ostavku nakon Svjetskog prvenstva. Trofejni strateg je u poznim godinama, već dugo nema tu energiju, ambicije i emocije i ovo je logičan potez.

Hrvatska ima još teoretske šanse za prolaz. Potrebna je pobjeda nad Danskom i pobjeda Katara nad Argentinom, no to je ipak teško za očekivati.