• 3 boda u drugi krug

Hrvatska rukometna reprezentacija stigla je do druge pobjede na Svjetskom prvenstvu. Ponovo nije bilo lagano, ali Červarovi izabranici pokazali su karakter kada je trebalo.Katar je savladan 26-24, i Hrvatska u drugi krug nosi 3 boda.

Hrvatska je vodila cijelo prvo poluvrijeme, na početku je Pešić obranio 4 lopte, Mamić je bio inspiriran za igru. No, Katar se uporno vraćao, možda i na pogon makedonskog sudačkog para. Pešića je na vratima zamijenio Šego, koji je u prvom poluvremenu obranio 3 sedmerca.

Kauboji su u više navrata u drugom dijelu imali +3, imali priliku prelomiti utakmicu, ali nisu uspijevali. U zadnjih 5 minuta ušlo se pri rezultatu 23-22, a onda par sjajnih poteza. Prvo asistencija Martinovića za Štrleka sa zemlje, potom obrambena reakcija Šarca, a onda i požrtvovni Martinović prekida kontru i završava iza reklama.

Hrvatska je odigrala bolje nego prethodne dvije utakmice, ali mora još puno bolje ukoliko se želi do većeg uspjeha. Bilo je ponovo nelogičnih odluka Červara, ali ne možemo se ni oteti dojmu da su Nachevski i Nikolov držali Katar u igri.

Štrlek je postigao 6 pogodaka, Marić 5 i proglašen je igračem utakmice. Sjajan je bio i Marko Mamić, sa 5 pogodaka i 5 asistencija. Pešić je obranio 4 udarca, Šego 6, od toga 4/4 sedmerci.

Marzo je postigao 7 golova iz 13 pokušaja za Katar, i dodao 7 asistencija. Abidi i Šarić su ukupno obranili 10 lopti.

Hrvatska drugi krug otvara prekosutra protiv Bahreina, a potom igra i protiv Argentine i Danske, koje večeras odlučuju tko prenosi 4 boda u drugi krug. Za četvrtfinale su potrebne dvije pobjede.