• SP RUKOMET

Japan je pobijedio Angolu 30-29 i osigurao plasman u drugi krug. Japanci u drugi krug prenose 1 bod, koji su osvojili protiv Hrvatske.

Ovo znači da Hrvatska ne može u drugu fazu prenijeti maksimalan broj bodova, te da mora večeras pobijediti kako bi prenijela 3 boda.

Japan i Angola igrali su na mahove. Angola je bolje otvorila utakmicu, potom je Japan preuzeo vodstvo i otišao na +5. Pred kraj susreta, Angola je okrenula, ali je Japan na kraju ipak iščeprkao pobjedu.

Utakmicu su obilježile sudačke odluke. Nekoliko lagano dosuđenih isključena, prelako dosuđeni sedmerci za Japan. Kulminiralo je tri minute prije kraja, pri neriješenom rezultatu. Prvo je dosuđeno probijanje za Angolu, da bi potom Motoki laktom udario Ferreiru, no sudac je sačekao da se angolski igrač podigne s poda i isključio ga.