• SP RUKOMET

Pixsell

izd

Island i Norveška došli su do prvih bodova do Svjetskom prvenstvu u rukometu.

Island je bio bolji od Alžira 39-24. U jako gruboj utakmici Islanđani su bili puno bolji, i vjerojatno u drugi krug nose dva boda. Po pet isključenja i po jedan crveni karton viđen je s obje strane.

Elisson je postigao 12 pogodaka kod pobjednika, Abdi je bio najbolji kod Alžira sa 5 golova. No, vratari Alžira obranili su samo tri lopte, dok je s druge strane Gustavsson obranio 14.

Švicarska je prvih desetak minuta parirala Norveškoj, i to je bilo sve. U drugom dijelu prednost Norveške kretala se od 4 do 7 razlike, niti jednom ih Švicarci nisu doveli u probleme.

Schmid je bio potpuno odlijepljen, a Sagosen je natrpao 11 pogodaka. No, bez Sagosena Norveška bi bila prosječna reprezentacija.

Na kraju je završeno 31-25, a Tier je za Švicarsku postigao 5 pogodaka.

Švedska je u prve dvije reprezentacije raspucana. Nakon 14 razlike protiv Sjeverne Makedonije, Čile je stradao 15 (41-26).

Prvo poluvrijeme je i bilo pristojno za Čileance. Samo pri rezultatu 0-0 bilo je neriješeno, ali Švedska se nije uspjela odlijepiti više od 4 razlike, koliko je bilo na poluvremenu. U drugom su digli igru u obrani, sve je išlo, i na kraju je i drugi protivnik savladan uvjerljivo. No, u trećem kolu slijedi ozbiljan ogled protiv Egipta.

Erwin Feutchmann je sa 7 golova vodio Čile, sjajni Pellas je 12 puta pogodio mrežu za Šveđane.