• SP RUKOMET

Sjeverna Makedonija odigrala je još jedan katastrofalan susret na Svjetskom prvenstvu. Izabranici Danila Brestovca pregaženi su od Egipta 38-19.

Kao zamjena su ušli na prvenstvo, no Brestovac bi uskoro mogao biti bivši. Bez obzira tko su protivnici, gol-razlika -33 u dvije utakmice je katastrofalna, i ne bi čudilo da odmah dobije otkaz.

Egipat se na samom početku odlijepio i otišao na 10-7. Greške Makedonaca su se redale, a domaćin pun samopouzdanja je punio mrežu. Na kraju pomalo i nestvaran rezultat.

Lazarov više ne može, a ostali su nedorasli.

Shebib sa 8 pogodaka bio je najbolji kod Egipta, Markovski,Peševski i Lazarov zabili su po 3 kod Sjeverne Makedonije, koja ipak protiv Čilea može uhvatiti drugi krug, no jasno je da i u drugom krugu neće biti dobro.

Užasnu utakmicu odigrala je i Slovenija, koja je najavljivala pohod na medalju. Ruska rukometna federacija ih je spustila na zemlju, i pokazala da još puno moraju raditi.

Rusi su igrali sjajno u obrani, vratar Kireev je zaključao svoja vrata i to je bio ključ. Rusi su sjajno odvojili mlake Slovence, koji su bili uspavani cijeli susret. U fazi napada tek su na trenutke pokazivali nešto, ali sve je to bilo premalo.

Rusija je slavila 31-25. Kosorotov,Kiselev i Soroka postigli su po 6 pogodaka,Kireev je obranio 17 udaraca. Slovence je vukao Dolenec sa 6 pogodaka, ali to nije bilo dovoljno.

Francuska je bez većih problema pobijedila Austriju 35-28. Gille je mogao puno rotirati, svi su dobili priliku, a 12 igrača i jedan vratar postigli su pogotke. Fabregas je na kraju bio najefikasniji sa 6 pogodaka, a kod Austrijanaca Wagner sa 7 i Hutecek sa 6. Mladi Hutecek pokazuje dosta toga dobroga na ovom prvenstvu.

Maroko je 25 minuta vodio protiv Portugala, no kad se Portugal uozbiljio, nije bilo spasa. Poluvrijeme je završeno rezultatom 12-12, a u drugom je Portugal napravio čak 13 pogodaka razlike i slavio 20-33.

Harchaoui je zabio 6 za Maroko, a Portela 9 za Portugal.

Maroko igra dobro prvo poluvrijeme na ovom prvenstvu, ali nemaju širinu za nešto više.

Ranije je Bjelorusija pobijedila Južnu Koreju 32-24. Južna Koreja je odigrala puno bolje nego u prvom kolu , ali opet nedovoljno da ugroze Bjelorusiju.

Bjelorusi su uspjeli odmoriti i Kulesha, a Vailupau je opet bio sjajan sa 8 pogodaka. Nakon 2 kola postigao je čak 18 golova.

Jedan od Kimova postigao je 6 za Koreju, koja je imala samo 6 strijelaca na ovom susretu.