• Dva ponajbolja hrvatska igrača

Barcelona i Kiel igrat će u ovogodišnjem finalu rukometne Lige prvaka.

Barcelona je nadvisila bogati PSG 37-32. Paris je vodio na početku susreta, no polako je upadao u Barcelonin mlin. Cindrić,Mem i Palmarsson lako su nalazili rješenja za probiti obranu francuske momčadi. Već na poluvremenu Blaugrana je vodila 18-14. U drugom dijelu igrači Raula Gonzaleza nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti, Barca je čuvala prednost i na kraju zasluženo prošla u finale.

Dika Mem je bio najefikasniji kod Barcelone sa 8 pogodaka. Luka Cindrić također je bio odličan, zabio je četiri pogotka i podijelio tri asistencije. Kod poraženih, Nahi je zabio devet, Hansen sedam, no ni to nije bilo dovoljno.

Drugi susret bio je šlag na cijelu sezonu. Kiel i Veszprem odigrali su rukometni klasik.Kiel je vodio cijelo prvo poluvrijeme. Imali su i plus sedam, a na predah se otišlo pri rezultatu 18-13.Početkom drugog dijela, Kiel ponovo ima +6, ali onda se bude Mađari, i to na krilima Mate Lekaija, sjajnog srednjeg vanjskog. Nevjerojatnom serijom 7-0 najbolji mađarski klub je poveo četiri razlike. Jicha je uspio smiriti svoju momčad, u napadu su zaigrali Duvnjak i Sagosen, i Kiel je poveo 29-28. Ipak, Omar u posljednjoj minuti donosi produžetke Veszpremu.

Veszprem je poveo dva razlike u produžecima, Wiencek je napravio glupost i zaradio crveni karton. Činilo se da će ipak mađarska momčad u novo finale. Tada je ponovo proradila obrana njemačkog giganta, na čelu s Duvnjakom i Pekelerom, i Kiel je okrenuo. Imao je Veszprem zadnji napad, no nisu ga iskoristili, a Nenadić je iz zadnjeg udarca samo pogodio Dahmkea i uslijedilo je veliko slavlje momčadi koju vodi Filip Jicha.

Borozan i Marguč su za poražene zabili po sedam pogodaka, a sjajan je bio Corrales sa 17 obrana, on je bio inicijator velikog preokreta, no na kraju je ipak ostao spuštene glave.

Kod pobjednika, Pekeler je igrao utakmicu života, postigao je osam pogodaka. Duvnjak je dodao 4 pogotka, ali i dvije ukradene lopte i dva bloka. Landin je skinuo 10 udaraca, Queenstadt jedan.

Hrvatska će tako u finalu imati svoja dva najbolja igrača , Duvnjaka i Cindrića, na suprotnim stranama. Finale i utakmica za treće mjesto igraju se sutra.