• LA LIGA

Barca je u rezultatskom deficitu bila već nakon pola sata igre kad je Diakhaby pogodio na asistenciju Solera.

Ipak, prije odlaska na odmor katalonska ekipa je izjednačila i to nakon velike drame. Prvo je Domenech obranio udarac Messija s penala, ali je Argentinac ipak naknadno postigao gol glavom čime se izjednačio s Peleom kao igračem koji je postigao najviše pogodaka za jednu ekipu (643). Ujedno je 1:1 bio rezultat prvog poluvremena.

Dobro su izabranici Ronalda Koemana krenuli u drugo poluvrijeme budući da je Araujo sjajnim golom već u sedmoj minuti nastavka donio preokret.

Ipak, novi problemi za Barcelonu nastali su u 69. minuti kada Valencia dolazi do novog pogotka. Ovaj put strijelac je bio Gomez koji je iskoristio dodavanje Gaye. Do kraja meča nije bilo promjena uprkos velikom pritisku domaće ekipe, ali s dosta jalovim napadima.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić u igru je ušao tek u 86. minuti pa i nije imao vremena pokazati nešto više na današnjem meču.

Barcelone je ostala na razočaravajućem petom mjestu La Lige, dok je Valencia preskočila Eibar i sada je na 12. poziciji.