• BUNDESLIGA

Bayer je odlično otvorio meč, a već u 14. minuti golom Schicka dolaze do vodstva od 1:0.

Ubrzo je domaći tim postigao još jedan gol, no on je poništen zbog nedozvoljene pozicije, da bi pred sami kraj prvog poluvremena Bayern stigao do poravnanja.

Muller je centrirao, golman i stoper Bayera se nisu najbolje shvatili i to je iskoristio Poljak koji je glavom pogodio za 1:1, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su obje ekipe imale po nekoliko šansi, ali nisu uspjeli postići gol, da bi u samom finišu meča Bayern nakon velike greške domaćih igrača stigao do pobjede i na kraju će se ispostaviti, pobjede i liderske pozicije na tabeli.

Strijelac za pobjedu Bayerna bio je Lewandowski, najbolji igrač svijeta za 2020. godinu po izboru FIFA-e.

Bayern je nakon ove pobjede preuzeo lidersku poziciju na tabeli sa 30 osvojenih bodova, dva više od Bayera i Leipziga koji imaju po 28 bodova.