• HRVATSKI SKIJAŠ

Danas od 10 sati vozi se veleslalom skijaša u talijanskoj Santa Caterini.

Nakon prve vožnje vodi Švicarac Marco Odermatt, a najbolji hrvatski skijaš  Filip Zubčić je odradio slabu vožnju i sa zaostatkom od 1,25 sekundi zauzeo je 21. mjesto.

Utrka se trebala održati u nedjelju, ali je odgođena zbog velike količine snijega i loših vremenskih uvjeta.

Jedini hrvatski predstavnik u Santa Caterini, koja je preuzela organizaciju dvaju veleslaloma od francuskog Val d'Iserea, je Zubčić, koji je u subotu osvojio prvo mjesto slavivši ispred Slovenca Žana Kranjeca i Švicarca Marca Odermatta te je  došao do svoje druge pobjede u Svjetskom kupu u karijeri.
Zubčić nakon prve vožnje ima 1,25 sekundi zaostatka za vodećim Odermattom. Hrvatski skijaš imao je nekoliko pogrešaka, a sve je počelo kad je u gornjem dijelu staze zapeo za vrata i izgubio ritam. Na kraju mu je vrijeme prve vožnje bilo 1:05.28, dovoljno za tek 21. mjesto.

Najbliži Odermattu (1:04,03) je Norvežanin Leif Kristian Nestvold-Haugen (+0,19), a treći je Francuz Alexis Pinturault (+0,24), prenosi HRT.