• Raspucani rukometaši

Posljednju domaću utakmicu RK Kiseljak je odigrao protiv Delminiuma iz Tomislavgrada. Kiseljačani su se na pravi način oprostili od svog parketa uvjerljivom pobjedom 34-22.

Utakmica je bila jednosmjerna ulica. U desetoj minuti Kiseljak je već imao +4, i vidjelo se da će izabranici Ratka Liješnića upisati uvjerljivu pobjedu. Blok je radio, vratar Jelonjić bio na nivou, a kontra je bila ubitačna. Na poluvremenu je bilo 12 razlike, a u drugom dijelu priliku za igru dobili su igrači s klupe, koji su održali tu prednost. Vodio je Kiseljak u jednom navratu i 16 razlike.

Cepelin,suhi list, finte,loboci Sve je prolazilo u ovom susretu, iako su gostujući vratari ponešto i obranili.

Bošnjak je bio najefikasniji sa 8 pogodaka iz 8 pokušaja, a sve je postigao u prvom poluvremenu. U drugom je dobio zasluženi odmor.Obrana Delminiuma nije nalazila rješenje za njegove ulaske s krila, a golman je bio na mukama. Tri pogotka postigao je iz kontranapada.

Ahić je dodao 7, Marković 5 ali i uz dva sjajna bloka u obrani.Jelonjić je obraio 14 lopti , od toga 4 sedmerca. Zanimljivo, gostima je dosuđeno 10 sedmeraca. Postigli su 7 pogodaka , od toga 2 iz odbijanca.Tolo je zaradio dva isključenja, ali je blokirao 4 udarca.

Odlični su bili i Slišković,Drljo,Babić,Kesić,Klarić,Perica,Gojsilović,Komšić. Svi igrači koji su dobili priliku to su i iskoristili.

Treća je ovo ovosezonska pobjeda za Kiseljačane,koji u posljednjem kolu ove polusezone gostuju Izviđaču u Ljubuškom.