• ODLIČAN DERBI

Sarajevo je odlično otvorilo utakmicu i bilo je bolji rival. Prvu veliku šansu imao je Hebibović, ali je Dujaković u posljednji čas uklizao i spasio, a u nastavku akcije nakon odbijene lopte pokušao je Handžić, a Pavlović je sjajno obranio.

Bordo tim je imao više od igre i u nastavku, ali je Borac poveo u 19. minuti. Nakon jedne dubinske lopte snažni Lukić je dobio duel s Miličevićem i odlično je uposlio Ziljkića koji je odmjerenim i preciznim šutem s desetak metara iskosa matirao nemoćnog Kovačevića za 1:0.

Borac se nakon vodstva orijentirao na kontre, dok je Sarajevo napadalo, ali bez pravih prilika. Tek je Hebibović u finišu prijetio udarcem iz daljine, pa se na odmor otišlo vodstvom Banjalučana 1:0.

Start drugog dijela nije bio obećavajući, ali sredinom nastavka počela su prava uzbuđenje.

Prvo je Sarajevo poravnalo u 60. minuti preko Fanima. Handžić je sjajno centrirao s lijeve strane, a brzonogi nogometaš je majstorski primio loptu i poslao je kroz noge Pavlovića za 1:1.

Igra se potom rasplamsala s obje strane, a Bordo tim je imao sjajnu kontru u kojoj je Hebibović izblokiran, da bi na drugoj strani odmah uslijedila kazna.

Zakarić je ostavio povratnu loptu za Vranješa koji je izvanrednim udarcem s 20 metara pogodio donji desni kut gola gostiju za novo vodstvo Borca 2:1.

To nije bio kraj nevoljama gostiju koji su u 72. minuti ostali bez isključenog Hebibovića. Desni bek tima s Koševa zaradio je dva žuta kartona za samo 120 sekundi i Sarajevo je meč završilo s deset igrača.

I kada se činilo da će tako ostati, pet minuta prije kraja Bordo tim je stigao do vrijednog boda. Sušić je sve sjajno uradio po lijevoj strani i odigrao je povratnu loptu za Fanima, a Englez je sjajnim udarcem s vrha kaznenog prostora postavio konačnih 2:2.

Sarajevo je kolo prije kraja prvog dijela prvenstva osiguralo titulu jesenjeg prvaka sa 42 boda, dok je Borac trećeplasirani s 32 boda.

Borac - Sarajevo 2:2 (Ziljkić 19, Vranješ 64' / Fanimo 60', 85')