• VN SAKHIRA

Meksikanac je slavio na izmijenjenoj konfiguraciji staze za Veliku nagradu Bahreina.

Perez, za kojeg nema mjesta iduće sezone među najboljim vozačima svijeta, je u Racing Pointu startao utrku s petog mjesta, no nakon prvog kruga je pao čak na 18. poziciju nakon sudara s Charlesom Leclercom.

Leclerc je odustao, baš kao i Max Verstappen koji je udario u zid, te je Perez nakon zamjene guma nakon prvog kruga bio na posljednjem mjestu.

Drugo mjesto osvojio je Esteban Ocon u Renaultu, a treće mjesto je osvojio Perezov timski kolega Lance Stroll.

Tijekom većeg dijela utrke na vodećim pozicijama su bili George Russell i Valtteri Bottas u Mercedesima, no pred sami kraj serijom nevjerojatnih grešaka mehaničara u boksu na zamjenama guma oba vozača su pala u poretku, te su na kraju završili tek na 8. i 9. mjestu.