• Treće kolo

Treće kolo Prve futsal lige BiH nije ponudilo iznenađenja.

Iskra Vrbas je u gostima savladala Željezničar sa 4-7.Gekić i Jusufbašić doveli su Iskru u vodstvo, a na 0-3 povećava Sarajlić. Ns 1-3 smanjuje Hota sjajnom minijaturom. Do poluvremena Sarajlić donosi Bugojancima lagodnih 1-4.Domaćin se do 26.minute vratio u igru. Prvo je Marić zabio za 2-4, a potom Hota za 3-4.Najbolji igrač gostiju Gekić ponovo vraća dva razlike Iskri, a Džafo smanjuje na 4-5. No, do kraja Jusufbašić s 10 metara, i Sarajlić potvrđuju treću pobjedu najvećeg favorita za osvajanje lige.

DiaBiH je pobjednički prošla i gostovanje u Žepču. Spahović i Minić donijeli su gostima 0-2.Početkom drugog dijela Martinović smanjuje na 1-2, ali Bašić u 27.minuti donosi gostima 1-3. Rašić s bijele točke smanjuje na 2-3, a konačnih 2-4 postavio je Jasmin Hodžić. Za goste su nastupili Marin Ivičević i Leo Kožul, dok Kenan Batak zbog ozljede nije bio u protokolu.

Neimari su savladali Konjic u gostima 2-5. Ramić je zabio dva gola,Baručija , Šišić i vratar Beganović dodali su po jedan. Zeba i Sultanić postigli su pogotke za ekipu Konjica.

Slobodna je bila Drina.

Iskra ima 9 bodova,Neimari i DiaBiH 6, uz opasku da ekipa s Ilidže ima utakmicu manje. Drina ima tri boda, Željezničar i Konjic jedan, a Žepče je bez bodova.