• Treće kolo

Liga prvaka u protekla je dva dana ponudila nekoliko super zanimljivih rezultata, i čak 62 pogotka u 16 utakmica, što je skoro 4 u prosjeku.

Sinoć je Basaksehir ugrabio prve bodove protiv Manchestera, koji je ponovo bio mlak i Solskjaeru je stolica ozbiljno ugrožena. Iz dvije kontre tim iz Istanbula je vodio pogocima koji su zabili Ba i Višća, a Martial je smanjio na 2-1.Ipak, u drugom dijelu Crveni vragovi nisu pokazali skoro nikakve ambicije za preokret.

Lazio je i drugi put bez 10 igrača uzeo bod na gostovanju.Zenit je vodio 1-0 preko Erokhina, ali Caicedo je izjednačio.U sudačkoj nadoknadi poništen je pogodak Mostoyova za pobjedu domaćih zbog offsidea, a Lovren je odigrao cijeli susret.

Barcelona je stvorila dosta šansi protiv Dinama iz Kijeva, ali su strahovali do posljednje minute.Messi iz penala i Pique donijeli su Kataloncima 2-0, a Tsygankov je smanjio. Imali su i Kijevljani dosta prilika, i čak 7 udaraca u okvir.Ono što može zabrinjavati Blaugranu je forma Lea Messija, koji je ove sezone postigao svih 5 pogodaka iz penala.

Chelsea je savladao Rennes sa 3-0, a glavni igrač bio je Dalbert, koji je napravio dva kaznena udarca, i za oba zaradio po žuti karton.Penale je realizirao Werner, a Abraham je dodao još jedan gol za Plavce.

U ovoj skupini Sevilla je sjajno preokrenula Krasnodar nakon 0-2.Suleymanov je doveo goste u vodstvo iz slobodnjaka, a Berg povećao s bijele točke.Do poluvremena Rakitić vraća Sevillu u igru. No, u nadoknadi prvog dijela Navas sapliće protivnika i dobiva crveni karton, a gosti slobodnjak sa 16 metara, koji ipak nisu iskoristili.S igračem manje En Nesyri je postigao dva pogotka za veliki preokret, a za drugi mu je asistirao Rakitić.Baš su ta dva igrača bila najbolja na ovoj utakmici.

Borussia nije imala problema kod Club Bruggea, kojeg je savladala sa 0-3 pogocima u prvom poluvremenu.Sjajni Haaland postigao je dva, Hazard jedan, i Borussia se izdvojila na vrhu sa 6 bodova, 2 više od Bruggea i jednim od Lazija.

Juventus je slavio protiv Ferencvarosa 1-4.Morata je postigao dva pogotka, koja za čudo nisu poništena. Dybala je dodao jedan, a Dvali je iskoristio priliku i zabio prvi pogodak za Juventus, ali u mrežu svog tima. Domaćin je tek preko Bolija uspio smanjiti na 1-4.

Leipzig je iskoristio desetkovanost PSG-a i slavio 2-1. No,gosti su sjajno otvorili utakmicu.Pogodak Di Marije, promašen kazneni udarac istog igrača, i još dvije dobre prilike. No , Nkunku odmjerenim udarcem izjednačuje,a Forsberg u 57. s bijele točke donosi prednost Leipzigu. Posao im je olakšao i Gana Gueye drugim žutim kartonom, a u nadoknadi je pocrvenio i Kimpembe.