• Mostarci djeluju moćno

Treće kolo Premijer futsal lige donijelo je zanimljive rezultate.

Krenimo odmah od derbija. U Mostaru su se sastali glavni pretendenti za naslov,Mostar SG i Salines Tuzla City. Mostarci su u svim segmentima nadigrali aktualne prvake.

Jednostavno,igrači Mostara već duži niz godina igraju zajedno, bilo po turnirima, bilo po klubovima, i to je jednostavno stavka koja je presudila.

Nakon opreznog početka, domaćin je poveo preko Rakića u 19.minuti. Samo minut kasnije Kahvedžić je zabio za 2-0. U 24.minuti sjajni Kahvedžić ponovo se odlično snalazi i zabija za 3-0. Salines se vraća preko Kocića u 27.minuti, a nakon toga imali su još dvije dobre prilike. No, baš je tada Mostar bio najopasniji. Iz kontre Jelić sjajno gura loptu kroz noge Milanoviću za 4-1. Do kraja susreta igru s golmanom-igračem domaćin je iskoristio za još dva pogotka.Radin je zabio jedan, a Kahvedžić kompletirao hat-trick.

Mostar SG Staklorad je jedina momčad s maksimalnim brojem bodova nakon tri kola.

Prvi poraz doživio je GFC Sarajevo, na gostovanju kod Kaskade u Gračanici.Sarajlije su u meč ušle bez trenera Mulahmetovića, te važnih igrača Hršumovića i Jusića. No, poveli su već na samom otvaranju preko Handžića. Buljubašić je poravnao na 1-1 u 12.minuti. Isti nogometaš je početkom drugog dijela doveo Kaskadu u vodstvo.

Sarajevo je imalo dosta prilika, no junak utakmice svakako je vratar domaćih Alibegović.Za goste je nastupio i Josip Bilić.

Ovo je druga pobjeda za Kaskadu, koja pokazuje da će i ove sezone biti vrlo tvrd protivnik.

Novopečeni član lige, KMF Policajac, je nakon dvije pobjede također prvi put poražen. U sjajnoj utakmici Sloga je slavila 7-5.Tek što se krenulo s centra Sloga je povela preko Zukana,a u narednom napadu Kaurin poravnava na 1-1. Sloga ponovo vodi od pete minute preko Ivankovića, a u 13.je već 3-1 , strijelac je Turić. Kada je Halilović u 15.pogodio za 4-1 činilo se da će domaćin lako do bodova, ali gosti nisu tako mislili. Vučić je sa dva pogotka do predaha vratio potpunu neizvjesnost u susret.

U 28.je na semaforu stajalo 4-4, nakon što je pogodio Verić. Sloga ponovo dodaje gas, i sjajni Zukan u 29.minuti vraća prednost ekipi iz Gornjeg Vakufa.Isti igrač u 32. iz penala zabija za 6-4, a Ivanković u 37. rješava pitanje pobjednika. U posljednjoj minuti Policajac je preko Pavlovića uspio tek smanjiti rezultat.

U sudaru ekipa koje su do ovog kola bile bez bodova,Zrinjski je pobijedio Bosnu Kompred 4-1.

Kalajdžić sa dva pogotka,Sušac i Perić su već do poluvremena Plemićima donijeli 4-0. U drugom dijelu Bosna Kompred je bila malo konkretnija, ali su do kraja uspjeli postići tek jedan pogodak preko Čorhodžića.

Utakmica Seljak-Brotnjo nije odigrana, a u dogovoru ekipa novi termin je 11.11. u 19 sati.

Bit će ovo itekako zanimljiva sezona. Mostar SG ima sve tri pobjede,dvije imaju GFC Sarajevo i KMF Policajac. Slijedi niz ekipa s jednom pobjedom : Brotnjo,Seljak,Sloga,Zrinjski,Salines,Kaskada. Jedina ekipa bez bodova je Bosna Kompred.