• Pobjede u dva seta

Sofia Kenin i Iga Swiatek igrat će za titulu na Roland Garosu! Obje tenisačice su u dva seta savladale svoje protivnice u polufinalu.

Kenin će tako dobiti priliku i za osvajanje drugog Grand slam naslova ove godine, nakon titule u Australiji. Na pariškoj šljaci izbacila je Čehinju Petru Kvitovu sa 6-4;7-5. U prvom setu Kenin je uzela dvaput servis protivnici, a svoj je servis izgubila jednom. Drugu set-loptu je iskoristila i osvojila set sa 6-4. U drugom setu se više namučila. Kvitova je imala čak osam break-lopti, od kojih je samo jednu iskoristila. Pri rezultatu *6-5 Kvitova je imala šansu za povratak u set, ali nije iskoristila break-šansu i Kenin je privela set kraju.

Meč je završila sa 69 posto ubačenog prvog servisa, i čak 10 spašenih break-lopti.

Poljakinja Swiatek nastavlja sa fantastičnim prezentacijama. Ova 19-godišnjakinja je do finala stigla bez izgubljenog seta. Ne samo to, niti jedna joj igračica nije uspjela niti zaprijetiti. Danas je nastradala Argentinka Podoroska sa 6-2;6-1.Meč je bio jednosmjerna ulica, pet puta je Poljakinja oduzimala servis protivnici, a svoj je izgubila samo jednom.

Ukoliko ovako nastavi, neće dugo proći i zasjest će na prvo mjesto WTA ljestvice. Trenutno je 54.igračica svijeta.