• Slovenija

FOTO : Nafta Lendava 1903

U finalu slovenskog Kupa igrat će Mura i Nafta. Tko bi to mogao očekivati, no stvari su se odvijale neočekivano, favoriti su redom ispadali, i za trofej će se boriti peta momčad prve lige i četvrta momčad druge.

Mura je savladala Aluminij 4-0, a Nafta je jučer nakon izvođenja penala izbacila Radomlje, u okršaju drugoligaša.

Utakmica je igrana na neutralnom terenu NNC Brdo. Nafta je povela u 12.minuti preko Novinića. Uslijedio je niz kartona, a kapetan gostiju Vedran Vinko već je u 26.minuti zbog drugog žutog kartona morao van igre.No, do poluvremena je Nafta uspjela izdržati i odnijeti prednost na odmor.

U drugom dijelu Radomlje je pritisnulo, a u 51.minuti i poravnalo preko Cerara. U 56.minuti Nafta ostaje bez još jednog igrača, drugi žuti karton zaradio je i Bizjak. Činilo se da će Drobneovi izabranici uspjeti doći do potpunog preokreta, no požrtvovni protivnici nisu se predavali.

Nije bilo više pogodaka, te se otišlo u produžetke. Ni nakon 30 minuta produžetaka nitko nije ostvario prednost. Radomlje je imalo inicijativu, ali Nafta je sa dva igrača manje uspjela dva puta ozbiljno priprijetiti.

Lutrija raspucavanja donijela je više sreće Nafti, za koju su pogađali Novinić, Pirtovšek, Zivko i Paku. Za nominalne domaćine pogađali su Nuhanović i Cerar, a promašili su Stromajer i Jakovljević.