• Nezgodan protivnik

Hrvatski vaterpolisti večeras igraju četvrtfinale Europskog prvenstva u Budimpešti. Protivnici su stari znanci, reprezentacija Grčke.

Hrvati su se direktno plasirali u četvrtfinale, jer su osvojili prvo mjesto u skupini. Grci su, pak, morali igrai i osminu finala, u kojoj su očekivano nadvisili Rumunjsku 14-7.

Hrvatska je veliki favorit, no Grčka je znala pomrsiti i pobijediti Barakude. No, uz ozbiljan pristup pobjeda izabranika Ivice Tucka ne bi smjela doći u pitanje. Posljednji susret odigran je 2018.na Europa Cupu. Hrvatska je u 1/4 finala slavila 13-11, no Grci su slavili u skupini istog natjecanja.

Susret se igra u 20 i 30 uz prijenos na HTV2. Pobjednik ovog meča u polufinalu ide na boljeg iz susreta Srbija-Španjolska koji se igra u 17 i 30.