• Šok za Trikolore

Osim utakmice Bosna i Hercegovina - Portugal, danas je na rukometnom EURU odigrano još 5 susreta.

Nakon samo 2 kola jasno je da su Francuzi ispali ! Poraz od Norveške presudio je Galskim pijetlovima, koji pakuju kofere. Domaćin je bio bolji sa 26-24 . Presudu Francuzima potpisao je fantastični Sander Sagosen sa 10 pogodaka. Trikolore je u igri držao Fabregas, koji se osam puta upisao u strijelce. Norveška s Portugalom igra za 1.mjesto u skupini i prenošenje bodova u drugi krug, a Francuska s BiH revijalno.

Iznenađenje su priredili i Slovenci. Slovenija igra sjajno na ovom prvenstvu. Večeras su nadvisili Švedsku u vrućem Goteborgu 21-19. Jure Dolenec sa 7 golova i Ferlin sa 13 obrana predvodili su Slovence do pobjede. Momčad Ljubomira Vranješa prenosi 2 boda u drugi krug.

U istoj skupini Švicarci su bili bolji od Poljaka i sačuvali šanse za drugi krug. Švicarska je slavila 31-24,a nevjerojatan je bio Andy Schmid. Fantastični Švicarac postigao je čak 15 pogodaka, što se ne pamti na ovom nivou.

Češka je pobjedom nad Makedonijom zakomplicirala situaciju u skupini B. Iako je Sjeverna Makedonija vodila 11-9 na poluvremenu, u nastavku su Česi na krilima Zdrahale i Kapareka preokrenuli rezultat. Kasparek je zabio 7, Zdrahala i Babak po 5 golova. Galia je obranio 14 lopti. Lazarov je na drugoj strani dominirao s 11 golova, ali izostao je učinak golmana.

Austrija je u završnici slomila žilavu Ukrajinu i slavila 34-30. Austrijanci na svom parketu imaju 2 pobjede, ali i dalje mogu ostati bez plasmana dalje. Ključna će biti utakmica u zadnjem kolu protiv Sjeverne Makedonije. Bilyk je ponovo bio nezaustavljiv sa 10 pogodaka, osam je dodao Weber, 7 Božović. Kozakevych je za poražene poentirao 7 puta, a Zhukov 6, iako je imao i dva isključenja.