• Sjajan meč

FOTO : Rogaška/Borut Fajs

Derbi 14.kola Druge Aba lige odigrali su pred 600 gledatelja u Sportskoj dvorani Rogaška Slatina domaća Rogaška i MZT iz Skopja. Nakon dva produžetka Makedonci su izvukli pobjedu i slavili 83-90.

Prvu četvrtinu bolje su otvorili gosti, koji su poveli 20-13.Drugu dionicu minimalno dobiva Rogaška, i na predah se otišlo pri rezultatu 30-36. Defanzivnim skokovima Miličevića Rogaška je na ulasku u zadnju dionicu imala samo tri poena zaostatka. U 28.minuti košem Vujasinovića domaćin je uspio i povesti. Dvije minute i 25 sekundi do kraja Miličević tricom donosi 67-64 svome timu, ali u narednom napadu Milošević uzvraća istom mjerom. Zadnje dvije minute bile su pune nervoze, ruke nisu bile namještene te nije bilo poena. Krajem četvtre četvrtine Miličević je zaradio petu osobnu i morao je napustiti igru.

Rogaška je povela 74-69 , no tada je uslijedio veliki pad. Gosti su napravili veliku seriju 12-0 i prelomili utakmicu. Nije bilo Miličevića da uzima skokove, šut je stao i MZT je slavio.

Miličević je odigrao 29 minuta. Postigao je 12 poena (2 trice, 2 dvice i 2 bacanja). Sjajan je ponovo bio u skoku, te je u tom segmentu vjerojatno i najbolji u ligi. Uzeo je 11 obrambenih i 2 napadačka skoka. Imao je i 1 asist, jednu blokadu i jednu ukradenu loptu. Imao je valorizaciju 18, što je najviše u timu Rogaške.

Najefikasniji kod Rogaške bio je Fon sa 19 poena. Milošević je predvodio momčad iz Skopja sa 30 poena i 11 skokova, i valorizacijom čak 39.