Bojo igrao od 77.minute

bojo zeljeznicar

Derbi 18.kola BHT Premijer lige odigran je na stadionu "Asim Ferhatović Hase". Sarajevo je u vječitom bosanskohercegovačkom derbiju dočekalo Željezničar. I drugi put ove godine izabranici Amara Osima slavili su nad timom Husrefa Musemića. Ovaj put bilo je 1-3.

Sarajevo je povelo u 12.minuti preko Mersudina Ahmetovića. U 30.minuti izjednačenje gostima donio je Semir Štilić , fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca. Tek što se krenulo s centra u drugom dijelu, Sulejman Krpić doveo je Željezničar u vodstvo.

Konačnih 1-3 postavio je fenomenalni Štilić s bijele točke. Sarajevo je od 88.minute igralo s igračem manje, jer je drugi žuti karton zaradio Besim Šerbečić.

Petar Bojo igrao je od 77.minute, kada je zamijenio Alispahića.U 95.minuti zaradio je žuti karton. U 89.minuti Bojo je uputio udarac prema golu s distance, obranio je Džafić.