nk kis akcija gol

Nogometaši Kiseljaka pretrpjeli su poraz u sedmom kolu Druge lige FBiH. Puni plijen i tri boda sa Stadiona hrvatskih branitelja odnio je Novi Travnik.

• IMG_7036

Utakmicu je obilježilo nekoliko dvojbenih odluka sudaca. Glavni sudac susreta bio je Mehmed Šeho iz Donjeg Vakufa, prvi pomoćni je bio Kenan Brzika iz Bugojna, a drugi Almir Bašić također iz Bugojna. Laički, Šeho je propustio dosuditi dva kaznena udarca za domaću momčad, a pomoćnici nisu signalizirali zaleđe kod pobjedničkog pogotka gostiju.

Kiseljak je poveo u desetoj minuti preko Tarika Ganije, a u 34.minuti na 2-0 je povisio Stefan Bošnjak. Gosti su smanjili preko Silajdžije u sudačkoj nadoknadi prvog dijela iz kaznenog udarca. U 67.minuti joker s klupe Grizić zabio je za 2-2, a u 83.minuti isti igrač zabija za pobjedu Novotravničana. U 87.minuti Kiseljak je ostao i sa igračem manje, nakon što je isključen Dario Duno. Naredno kolo igra se već 2.listopada kada Kiseljak gostuje Krajišniku.