nk kis akcija gol

Nogometaši Kiseljaka pretrpjeli su poraz u sedmom kolu Druge lige FBiH. Puni plijen i tri boda sa Stadiona hrvatskih branitelja odnio je Novi Travnik.

Utakmicu je obilježilo nekoliko dvojbenih odluka sudaca. Glavni sudac susreta bio je Mehmed Šeho iz Donjeg Vakufa, prvi pomoćni je bio Kenan Brzika iz Bugojna, a drugi Almir Bašić također iz Bugojna. Laički, Šeho je propustio dosuditi dva kaznena udarca za domaću momčad, a pomoćnici nisu signalizirali zaleđe kod pobjedničkog pogotka gostiju.

Kiseljak je poveo u desetoj minuti preko Tarika Ganije, a u 34.minuti na 2-0 je povisio Stefan Bošnjak. Gosti su smanjili preko Silajdžije u sudačkoj nadoknadi prvog dijela iz kaznenog udarca. U 67.minuti joker s klupe Grizić zabio je za 2-2, a u 83.minuti isti igrač zabija za pobjedu Novotravničana. U 87.minuti Kiseljak je ostao i sa igračem manje, nakon što je isključen Dario Duno. Naredno kolo igra se već 2.listopada kada Kiseljak gostuje Krajišniku.