jkl

Ljubomir Čelebić

Na "Sarajevski kiseljak openu" danas se u pojedinačnoj konkurenciji igraju susreti 1/16 finala, dok će, ovisno o vremenu i trajanju mečeva biti odigrano i nekoliko susreta osmine finala.

Argentinac Cerundolo sa 6:1;6:2 izbacio je kvalifikanta Hegera. Hrvat Antun Vidak je sa dva puta po 6:4 bio bolji od igrača s pozivnicom, Rusa Igora Panina. Veliko iznenađenje priredio je kvalifikant Alen Rogić Hadžalić, koji je izbacio petog nositelja, Švicarca Jakuba Paula. Paul je suvereno prošao kroz prvi set, no hrvatski tenisač drugi dobiva u tie-breaku. Domagoj Bilješko izbacio je Estonca Daniila Glinku, također nakon izgubljenog prvog seta. Bilo je 6:4;4:6;6:7.

Brazilac Sorgi eliminirao je Dušana Rajića s laganih 6:3;6:2 u setovima.

Marko Tepavac igra u sjajnoj formi. Danas je za 1 sat i 24 minute izbacio vrlo dobrog Crnogorca Čelebića sa dvaput po 6:3 u setovima.

U posljednjem srazu 1/16 finala Pavle Daljev predao je meč Nermanu Fatiću pri rezultatu 1:4 u prvom setu zbog ozljede.

Trenutno se igra i prvi duel osmine finala. Prvi nositelj Aldin Šetkić na veliko iznenađenje izgubio je prvi set od Latvijca Podzusa sa 6:2, te i u drugom ima dva breaka zaostatka.

U konkurenciji parova Argentinci Cerundolo i Dellatore izbacili su Ilića i Milenkovića sa 10:4 u odlučujućem setu.