Sinoć je u azerbejdžanskom Bakuu odigrano finale Europske lige, a titulom se okitio Chelsea. U londonskom sudaru Plavci su nadigrali Topnike sa visokih 4-1, a za Chelsea je nastupio i Hrvat Mateo kovačić, koji će tako i četvrtu godinu zaredom podići europski trofej. Prethodne tri godine igrao je za Real Madrid, i osvojio tri Lige prvaka zaredom.

Bila je to otvorena utakmica s obje strane, a Chelsea je sjajno reagirao nakon oduzetih lopti. Poveo je tim Maurizija Sarrija u 49.minuti. Ubačaj Emersona glavom u mrežu posprema Giroud. Deset minuta poslije brza akcija Chelseaja, Kovačić za Hazarda , koji upošljava Pedra za 2-0.Na 3-0 povisio je Hazard s bijele točke, a prethodno je u šesnaestercu srušen Giroud.

Topnici se vraćaju sjajnim pogotkom Iwobija, no ubrzo Chelsea preko Hazarda zabija i četvrti pogodak i stavlja točku na i.

Chelsea je već ranije osigurao Ligu prvaka, a ovaj trofej bit će dodatna satisfakcija za kvalitetan rad Maurizija Sarrija.

Mateo Kovačić igru je napustio u 76.minuti,kada ga je zamijenio Barkley. Kova je odigrao zrelu utakmicu, te napokon pokazao da zaslužuje dres velikana. Imao je 58 točnih dodavanja (90 posto), dosta je pretrčao i bio jako značajan u obrambenim zadaćama. Osvojio je 6 duela i imao 3 driblinga. Oduzeo je 2 lopte, blokirao 2 udarca i otklonio jednu opasnost pred golom.