nk brnjaci teren

Susret sedmog kola Druge kantonalne lige između Nk Brnjaci i NK Katarina opravdao je epitet derbija. Pet pogodaka, mnoštvo prigoda, četiri isključenja, bezbroj startova, napeta atmosfera i borba za svaku loptu. Sve se to danas moglo vidjeti na stadionu Nogometnog kluba Brnjaci.

Počelo je žustro, Brnjaci su odmah napali svim silama, a gosti su čekali prilike iz kontri. Na samom početku Nk Katarina traži kazneni udarac, nakon što je lopta u ruku pogodila igrača Brnjaka Kenana Boju.

U 20.minuti Brnjaci dolaze do vodstva. Marin Ivičević sjajno pogađa mrežu vratara Šimunića iz slobodnog udarca.
Trener Brnjaka Batarilo udaljen je s klupe u 29.minuti zbog prigovora glavnom sucu susreta.

Gužva na terenu nastaje u 35.minuti. Nesportski je postupio igrač Katarine s brojem 9, koji je nagazio protivničkog igrača Ivičevića dok je ležao. Tenzije su se podigle, bilo je naguravanja, a stvari je morala riješiti zaštitarska služba.

Lovrić je dobio izravni crveni karton.
Na samom početku drugog dijela Brnjaci dolaze do 2:0. Karasalihović je pogodio nakon kornera, koji je izveo Kožul. U 50.minuti već je bilo 3:0. Školsku kontru izveli su Brnjačani, Milanović je proslijedio za Milardovića, čiji udarac u vlastitu mrežu ubacuje Bućo, no bolje nije mogao reagirati jer je lopta već skoro bila u mreži.

Bez obzira na manjak igrača Katarina je krenula makar po počasni pogodak. U 60.minuti Boja igra rukom u šesnaestercu, i sudac Tomić pokazuje na bijelu točku. Zelenika šalje loptu rutinski u mrežu i smanjuje na 3:1.

U 75.minuti Ivičević dobiva drugi žuti karton i napušta teren. Ovaj sjajni nogometaš propustit će tako derbi s NK Bilalovac, koji će vjerojatno odlučiti o prvaku.

U 76.minuti naljepši trenutak utakmice. Kenan Batak se oslobodio čuvara i sa 25 metara zabio prekrasan pogodak u lijeve rašlje protivničkog gola. Bilo je 4:1, a na pogotku su mu čestitali i gostujući igrači.

U 83.minuti i Bućo je dobio drugi žuti karton i morao je napustiti teren.

Na kraju je i završeno rezultatom 4:1.