Vlada Federacije BiH, na 47. sjednici koja je u petak održana u Sarajevu, prihvatila je Nacrt zakona o izmjenama Zakona o financijskoj konsolidaciji rudnika ugljena u Federaciji BiH prema obračunatim, a neuplaćenim javnim prihodima u razdoblju od 2009. do 2015. godine. Radi se o rudnicima ugljena u Zenici, Banovićima, Gračanici te rudniku ugljena "Abid Lolić" u Travniku čiji je ukupan dug premašio iznos od 175 milijuna KM, a koji je u prošloj godinu umanjen za 374 tisuće KM.
Vlada je na istoj sjednici dala pozitivno mišljenje na Uredbu o privatnim agencijama za posredovanje u zapošljavanju. To znači da uz Službe za zapošljavanje, u posredovanju pri zapošljavanju mogu biti angažirane i privatne agencije. Angažirati ih može poslodavac koji je dužan platiti njihove usluge. Obveza je privatnih agencija podatke o svakoj zaposlenoj osobi uz njihovo posredovanje, dostaviti Službama za zapošljavanje kako bi ih mogli brisati s evidencije nezaposlenih. Po riječima Veska Drljače, federalnog ministra rada i socijalne politike, dosad su primljena 52 zahtjeva za rad privatnih agencija za posredovanje u zapošljavanju, a njih 38 je pozitivno riješeno. Poticaj zapošljavanju svakako je i odluka o dodjeli kretinih sredstava malim i srednjim poduzećima u iznosu od 20 milijuna KM. Kako je pojasnio Amir Zukić, ministar poduzetništva i obrta radi se o redovitoj tranši programa u sklopu kojeg je od 2008 godine podijeljeno ukupno 109 kredita malim i srednjim poduzećima.
Za razliku od poticaja zapošljavanju u realnom sektoru, Vlada FBiH nije bilo naklonjena prijedlozima za zapošljavanje u institucijama. Jedna od njih je i Ministarstvo unutarnjih poslova. Informacija resornog ministra Aljoše Čampare o utvrđivanju radnih mjesta državnih službenika i namještenika u spomenutom ministarstvu kao i Upravi policije koji obavljaju poslove pod posebnim uvjetima i odgovornostima te imaju pravo na povećanje plaće do 30 posto stavljena je "na čekanje". Zaposleni na koje se odnosi su forenzičari i drugi stručnjaci koji rade na rasvjetljavanju najtežih krivičnih djela kao što su obojstva. Iako prilikom rasprave nitko nije spomenuo njihovu neučinkovitost s obzirom na veliki broj narasvjetljenih ubojstava poput ubojstva Joze Leutara te osam hrvatskih povratnika i policajaca u Travnik, Vlada je odlučila "ozbiljnije sagledati" učinke eventualnog prihvaćanja ovakve informacije.
Vlada FBiH dala je i nekoliko suglasnosti na zastupanje Vlade kao većinskog vlasnika na Skupštinama Javnih poduzeća. Tako će interese Vlade FBiH na Skupštini gospodarskog društva "Operator Terminali" FBiH d.o.o Sarajevo zastupati Jakub Mušinbegović, na Skupštinama "ArcelorMittal"-a d.d. Zenica i Remontnog zavoda Travnik bit će Marinko Bošnjak, Senad Zekić zastupat će Vladu FBiH na Skupštini "Unis Tools"-a, Jasmina Pašić na Skupštini Tehničko remontnog zavoda Hadžići, a Pavo Boban na Skupštini JP "Autoceste" FBiH.
Vlada FBiH nije prihvatila prijedlog odluke o davanju suglasnosti na godišnji Izvještaj Federalnog fonda za pomoć nastradalim područjima. Odbijen je i zahtjev Vasvije Vidović, odvjetnice bivšeg ministra poljoprivrede Jerka Ivankovića Lijanovića za ustupanjem zapisnika sa sjednica Vlade FBiH u razdoblju od 2011.- 2014. godine na kojima se raspravljalo o dodjeli poticaja u poljoprivredi za potrebe sudskog postupka koji se protiv Lijanovića vodi pred Županijskim sudom u Tuzli. Obrazloženje je da su zapisnici sa sjednica povjerljivi dokumenti te mogu biti ustupljeni samo na zahtjev mjerodavnih institucija kao što su Sudovi ili Tužiteljstva.
artinfo.ba