Međunarodna likovna kolonija Borovica, mjesto je ponovnog okupljanja umjetnika. Nalazeći rješenja na preporuke o graničenjima nastalim uslijed epidemioloških mjera, a bez gubljenja kvaliteta i kontinuiteta, svoje aktivnosti prisiljeni su parcijalno izvoditi. Tako je prvog vikenda u studenom skupina umjetnika radila na najavljenoj izradi grafičke mape.
Župnik don Vlado Vrebac pozdravio je prisutne riječima dobrodošlice: „Drago mi je da u Borovici mogu ugostiti mlade ljude koji na svaki način žele čuvati našu kulturu, a posebno u ovakvom jednom predivnom okruženju kakva je Borovica. Uz ovaj lijep sunčan dan, umjetnici se mogu i ovom prirodom nadahnuti kako bi ova likovna kolonija na neki način proslavila Boga koji je vrhunski slikar i vrhunski tvorac lijepoga, ali kako bi doprinijela dobroti i ljepoti u ljudskim dušama".
Mjesto koje je početkom studenog, prije dvadeset sedam godina nestalo u plamenu i spaljeno do temelja, iz te gareži ponovo kroz crnilo otisaka grafičkih radova prepoznaje život ove jeseni i rađa plodove umjetnosti. Crna od čađi je boja koja se dobivala sagorijevanjem drveta i smole još od davnih vremena. A tako i otisci koji su rađeni prešanjem u župnom dvoru borovičke crkve, kao da su iznikli iz svake izgorjele grede, iz spaljenih borovičkih domova i crkve. Ali linorez prešanjem ostavlja i tragove svjetlosti, bjeline i života.
U slavi toga života i umjetnosti koja treba preživjeti i ovo razdolje, nastala je grafička mapa Likovne kolonije u Borovici koja će u konačnici imati 8-10 linoreza sa motivima Kraljevskog grada Bobovca, Borovice i Vareša. Radi se veoma ograničenom tiražu od petnaest primjeraka, od kojih će se jedan dio naći i u prodaji kojom se želi osigurati sponzorstvo za rad kolonije u budućnosti.
U izradi mape sudjelovali su akademski grafičari: Ana Šimić, Dubravko Tokmačić, Matea Martinović i Višeslav Lučić.
Dizajn omota je radila akad. slikarica Alisa Teletović, a urednik i voditelj je Stjepan Šimić Pepi.
Prezentacija mape i ostalih aktivnosti kolonije predviđena je do kraja godine.