Izdana je knjiga Naš glas koja objedinjuje životne priče ljudi koji čuju glasove, imaju vizije ili neka druga slična iskustva.
"Naš glavni cilj u ovoj knjizi je da glas dobiju ljudi, a ne dijagnoze i da pružimo prostor pričama, a ne tuđim interpretacijama”, poručuje izdavač.
Knjiga je pisana na srpskom-bosanskom-hrvatskom-slovenačkom jeziku i sadrži prozu, poeziju, eseje, fotografije i crteže koje su stvarali članovi organizacija koje čine Hearing Voices Mrežu Zapadnog Balkana. Ova regionalna mreža je osnovana 2015. godine i čine je Udruženje Prostor iz Beograda, Udruženje Tavan iz Sarajeva, Dom Turnić iz Rijeke, te Društvo Kralji ulice i društvo Slišanje glasov Slovenija iz Ljubljane.
Zbirku Naš glas izdaje Udruženje Prostor iz Beograda i rezultat je projekta West Balkan Hearing Voices Network, koji je podržan od strane Fondacije Tempus u okviru programa Erasmus +.
“Osobe sa psihosocijalnim poteškoćama često su stigmatizirane i odbačene od šire javnosti, ali i od strane svojih obitelji u onom trenutku kada dobiju dijagnozu. U osnovi stoji strah od nepoznatog i manjak komunikacije koja je osnova za razumevanje i prihvaćanje. Odškrinuvši prozor u svet nesvakidašnjih iskustava, unutrašnjih doživljaja i životnih priča, nadamo se da će ova knjiga pomoći da se napravi onaj najteži prvi korak – nadmo se da će ova knjiga započeti razgovor”, priopćeno je iz Udruženja za istraživanje, edukaciju i psihosocijalnu podršku "Tavan".
Elektronsko izdanje knjige možete preuzeti na ovom linku.