× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti

izlozba ljub travnik

U subotu je u okviru kulturno-umjetničkog festivala "Hvatsko proljeće Središnje Bosne" u Travniku održana izložba fotografija članova Foto kluba Fokus o Ljubuškom kao i čitanje djela Petra Barbarića pod nazivom „LJUBUŠKI: OAZA U SVJETLU“.

Kroz tridesetak fotografija raznih motiva, posjetitelji izložbe imali su priliku upoznati dio ljepote Ljubuškog iz kuta kako ih vide ovi umjetnici. Kroz izbor fotografija koje su izložene organizatori su se potrudili prikazati sve ono po čemu je Ljubuški prepoznatljiv, od slapova Kravice, Čeveljuše, vitinskog vrela, kule hercega Stjepana, Šiljevišta, Klobuka, prostranog polja, crkve na Humcu, vedrog hercegovačkog neba i drugog. Smisao izložbe nije bio samo da posjetitelji uživaju u fotografijama nego da ih se potakne da dođu vidjeti Ljubuški.


„Od trenutka kada je Petar Barbarić došao u Sjemenište u Travnik, naš grad i Ljubuški su neraskidivo vezani likom i djelom ovog sluge Božjeg. S tim u vezi sa zadovoljstvom mogu konstatirati da se tradicija dobrih odnosa i prijateljstva između naših gradova nastavlja i danas u sklopu Hrvatskog Proljeća Središnje Bosne izložbom fotografija o Ljubuškom gdje će Foto klub Fokus publici na slikovit način predstaviti znamenitosti Ljubuškog kraja“, kazao je u ime domaćina, predsjednik Mladeži OO Travnik, Mladen Stojanović te pozvao predsjednika ŽO Mladeži Darija Plavčića da pročita tekst o Ljubuškom.


Više o Foto klubu Fokus i izloženim fotografijama kazala je Ana Bubalo naglasivši da su oni još uvijek amaterima, željnim učenja i napredovanja, a u fotografiji smo prepoznali način izražavanja vlastite kreativnosti i pretvaranja snova u opipljivu stvarnost.
„Ovo je naš hobi, u koji unosimo svoje misli, osjećaje i svoja raspoloženja. Na izložbi imate priliku vidjeti kako na fotografijama vješto oživljavamo bogatu prošlost Ljubuškog, bilježimo prolaznost sadašnjeg trenutka i prikazujemo sjajne vizure budućnosti našeg Ljubuškog. Tako su poznata i manje poznata mjesta u kojima živimo spojena u jedinstveni fotografski duh koji odiše posebnim šarmom“, kazala je Ana Bubalo te zahvalila organizatorima manifestacije što su Gradu Ljubuškom i Foto klubu fokus iskazali povjerenje da bude dio ove manifestacije. Posebnu zahvalu uputila je gradonačelniku Nevenku Barbariću, predsjedniku vijeća Tihomiru Kvesiću, Vedranu Markotiću iz JP Parkovi te predsjedniku kluba, ministru financija i dopredsjedniku u Vladi Županije Zapadnohercegovačke Toniju Kraljeviću jer su pomogli i podržali ovu izložbu.
Posjetitelji izložbe imali su priliku kroz fotografije Ivana Bebeka, Denisa Luburića, Perice Biško, Anđelka Zlopaše, Đine Spajića, Ane Bubalo, Marija Vučića i Marija Zlopaše vidjeti jednu zanimljivu, neobičnu i dosad neispričanu priču koja je znak prijateljstva Travnika i Ljubuškog.
„ Ja bih rekao da ovo nisu ni slike ni fotografije. Ovo su otisci koje onaj kojeg nazivamo Nevidljivim daruje po ljudima. Dugujem neizrecivu zahvalu Ljubuškom, njegovoj crkvenoj i civilnoj vlasti. Preblaga je riječ da naš Centar živi prijateljstvo s tim gradom, mi smo više nego prijatelji i ne želimo taj odnos definirati nego ćemo još više jačati našu povezanost. Onaj koji nas je povezao jest Petar Barbarić. To nije svakodnevni mladić, on povezuje Hercegovinu i Bosnu, mladić koji je živio kratko, a povijest nas Crkve uči da velikani Duha premda žive kratko ostavljaju duboke tragove. Možda nismo ni svjesni koliko je dubok i neistražen trag u životu ovog Zavoda i Središnje Bosne te Ljubuškog ostavio Petar Barbarić. Borimo se protiv ideje da je rođen u Ljubuškom i da je umro u Travniku, mi ovom suradnjom želimo da on živi u Ljubuškom i da živi i dalje u Travniku. To nije lako ostvariti, ali vjerujem da nam je Petar ostavio dovoljno snage i nadahnuća da to možemo učiniti“, kazao je ravnatelj travničkog Katoličkog školskog centra i rektoru Nadbiskupskog sjemeništa don Željko Marić te čestitam članovima Foto kluba Fokus, u čijim se srcima rodila ova izložba, ovi detalji te svima onima koji su osmislili ovu večer i pozvao organizatore da svake godine jedna od postaja „Proljeća“ bude KŠC od kojeg mogu očekivati nesebičnu pomoć jer je ovo najljepših projekata koji može dugoročno živjeti.


Ovoj izložbi priključeno je i osam Petrovih pisma koja su ono najljepše od njega, njegova nutarnja intima i svetost njegove duše. Zašto je svet govore njegova pisma, nisu to samo poredane rečenice jer nema ništa intimnije nego poslati pismo nekome. U tim pismima ona nam pomažu da još dublje otkrijemo njegovu veličinu.
Prisutni su imali priliku pogledati i video o Ljubuškom te poslušati pjesmu Ranka Bobana o Petru, nakon čega je izložbu je svečano otvorio ministar obrazovanja, znanosti, kulture i sporta Bojan Domić čije je ministarstvo, uz Federalno ministarstvo kulture i sporta, generalni pokrovitelj "Hrvatskog proljeća Središnje Bosne".

 

 

hpsb u travniku - izlozba fotokluba fokus ljubuski12.jpg

 

 

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
Ecos

izlozba ljub travnik

U subotu je u okviru kulturno-umjetničkog festivala "Hvatsko proljeće Središnje Bosne" u Travniku održana izložba fotografija članova Foto kluba Fokus o Ljubuškom kao i čitanje djela Petra Barbarića pod nazivom „LJUBUŠKI: OAZA U SVJETLU“.

Kroz tridesetak fotografija raznih motiva, posjetitelji izložbe imali su priliku upoznati dio ljepote Ljubuškog iz kuta kako ih vide ovi umjetnici. Kroz izbor fotografija koje su izložene organizatori su se potrudili prikazati sve ono po čemu je Ljubuški prepoznatljiv, od slapova Kravice, Čeveljuše, vitinskog vrela, kule hercega Stjepana, Šiljevišta, Klobuka, prostranog polja, crkve na Humcu, vedrog hercegovačkog neba i drugog. Smisao izložbe nije bio samo da posjetitelji uživaju u fotografijama nego da ih se potakne da dođu vidjeti Ljubuški.


„Od trenutka kada je Petar Barbarić došao u Sjemenište u Travnik, naš grad i Ljubuški su neraskidivo vezani likom i djelom ovog sluge Božjeg. S tim u vezi sa zadovoljstvom mogu konstatirati da se tradicija dobrih odnosa i prijateljstva između naših gradova nastavlja i danas u sklopu Hrvatskog Proljeća Središnje Bosne izložbom fotografija o Ljubuškom gdje će Foto klub Fokus publici na slikovit način predstaviti znamenitosti Ljubuškog kraja“, kazao je u ime domaćina, predsjednik Mladeži OO Travnik, Mladen Stojanović te pozvao predsjednika ŽO Mladeži Darija Plavčića da pročita tekst o Ljubuškom.


Više o Foto klubu Fokus i izloženim fotografijama kazala je Ana Bubalo naglasivši da su oni još uvijek amaterima, željnim učenja i napredovanja, a u fotografiji smo prepoznali način izražavanja vlastite kreativnosti i pretvaranja snova u opipljivu stvarnost.
„Ovo je naš hobi, u koji unosimo svoje misli, osjećaje i svoja raspoloženja. Na izložbi imate priliku vidjeti kako na fotografijama vješto oživljavamo bogatu prošlost Ljubuškog, bilježimo prolaznost sadašnjeg trenutka i prikazujemo sjajne vizure budućnosti našeg Ljubuškog. Tako su poznata i manje poznata mjesta u kojima živimo spojena u jedinstveni fotografski duh koji odiše posebnim šarmom“, kazala je Ana Bubalo te zahvalila organizatorima manifestacije što su Gradu Ljubuškom i Foto klubu fokus iskazali povjerenje da bude dio ove manifestacije. Posebnu zahvalu uputila je gradonačelniku Nevenku Barbariću, predsjedniku vijeća Tihomiru Kvesiću, Vedranu Markotiću iz JP Parkovi te predsjedniku kluba, ministru financija i dopredsjedniku u Vladi Županije Zapadnohercegovačke Toniju Kraljeviću jer su pomogli i podržali ovu izložbu.
Posjetitelji izložbe imali su priliku kroz fotografije Ivana Bebeka, Denisa Luburića, Perice Biško, Anđelka Zlopaše, Đine Spajića, Ane Bubalo, Marija Vučića i Marija Zlopaše vidjeti jednu zanimljivu, neobičnu i dosad neispričanu priču koja je znak prijateljstva Travnika i Ljubuškog.
„ Ja bih rekao da ovo nisu ni slike ni fotografije. Ovo su otisci koje onaj kojeg nazivamo Nevidljivim daruje po ljudima. Dugujem neizrecivu zahvalu Ljubuškom, njegovoj crkvenoj i civilnoj vlasti. Preblaga je riječ da naš Centar živi prijateljstvo s tim gradom, mi smo više nego prijatelji i ne želimo taj odnos definirati nego ćemo još više jačati našu povezanost. Onaj koji nas je povezao jest Petar Barbarić. To nije svakodnevni mladić, on povezuje Hercegovinu i Bosnu, mladić koji je živio kratko, a povijest nas Crkve uči da velikani Duha premda žive kratko ostavljaju duboke tragove. Možda nismo ni svjesni koliko je dubok i neistražen trag u životu ovog Zavoda i Središnje Bosne te Ljubuškog ostavio Petar Barbarić. Borimo se protiv ideje da je rođen u Ljubuškom i da je umro u Travniku, mi ovom suradnjom želimo da on živi u Ljubuškom i da živi i dalje u Travniku. To nije lako ostvariti, ali vjerujem da nam je Petar ostavio dovoljno snage i nadahnuća da to možemo učiniti“, kazao je ravnatelj travničkog Katoličkog školskog centra i rektoru Nadbiskupskog sjemeništa don Željko Marić te čestitam članovima Foto kluba Fokus, u čijim se srcima rodila ova izložba, ovi detalji te svima onima koji su osmislili ovu večer i pozvao organizatore da svake godine jedna od postaja „Proljeća“ bude KŠC od kojeg mogu očekivati nesebičnu pomoć jer je ovo najljepših projekata koji može dugoročno živjeti.


Ovoj izložbi priključeno je i osam Petrovih pisma koja su ono najljepše od njega, njegova nutarnja intima i svetost njegove duše. Zašto je svet govore njegova pisma, nisu to samo poredane rečenice jer nema ništa intimnije nego poslati pismo nekome. U tim pismima ona nam pomažu da još dublje otkrijemo njegovu veličinu.
Prisutni su imali priliku pogledati i video o Ljubuškom te poslušati pjesmu Ranka Bobana o Petru, nakon čega je izložbu je svečano otvorio ministar obrazovanja, znanosti, kulture i sporta Bojan Domić čije je ministarstvo, uz Federalno ministarstvo kulture i sporta, generalni pokrovitelj "Hrvatskog proljeća Središnje Bosne".

 

 

hpsb u travniku - izlozba fotokluba fokus ljubuski12.jpg

 

 

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.