Nakon godinu dana izašao je novi, 33., broj glasila »Stopama pobijenih« kojega uređuje Vicepostulatura postupka mučeništva »fra Leo Petrović i 65 subraće« na čelu s vicepostulatorom fra Miljenkom Stojićem.
Već godinama ovo glasilo traga za istinom o pobijenim hercegovačkim franjevcima i o pobijenim članovima vjernoga puka Božjega.
»Nakon punih godinu dana opet smo pred vama. Pripremali smo ubrzano pokretanje ovoga našega postupka na biskupijskoj razini, što će, nadamo se, uskoro uslijediti. U sljedećem broju bit će više o svemu. A ovomu broju povećali smo broj stranica kako bismo nadoknadili neizlaženje Stopama pobijenih u srpnju«, ovim nas riječima glavni i odgovorni urednik fra Miljenko Stojić uvodi u novi broj glasila.
U posljednjih godinu dana bilo je mnogo događanja vezanih uz Vicepostulaturu. Veljača 2024. protekla je u znaku sjećanja na jugokomunističko ubojstvo 66 hercegovačkih franjevaca. Sv. mise zadušnice osim na Širokom Brijegu slavile su se i u Ljubuškom, Međugorju, Vitini, Zagrebu, Chicagu i mnogim drugim mjestima. Memorijalni centar Groblje Mira nastavlja sa svojim radom, svake je godine sve više podignutih križeva. Ostale zanimljive događaje možete pronaći u poglavlju Ljetopis.
Poglavlje Stratišta donosi svjedočenje fra Šimuna Šite Ćorića o njegovu sudjelovanju u sakupljanju zemnih ostataka 12 franjevaca koji su ubijeni i zapaljeni u ratnom skloništu na Širokom Brijegu. Radilo se potajice, jer su bila jugokomunistička vremena, javlja mrežna stranica pobijeni.info.
Sjećanje na fra Radoslava Glavaša nalazi se u rubrici Pobijeni. Još jedna veličina nestala je u genocidu koji je pogodio hrvatski narod.
Glas o mučeništvu donosi zanimljivo svjedočenje fra Brune Raspudića o stradanju fratara na Širokom Brijegu te njegovim danima u vojsci i partizanskom zarobljeništvu. Pred sami pad Širokog Brijega izbjegao je smrt, da bi mu Bog pomogao i na Križnom putu.
Mnogi se i nadalje mole za zagovor Širokobriških mučenika. Bilo je tako i u ono vrijeme tzv. pošasti Covid-19. Doneseno je svjedočanstvo o svemu tomu.
Književnik Zdravko Luburić piše o fra Julijanu Petroviću. Ubijen je u skupini od 21 crkvene osobe na Maclju, a njihov jugokomunistički ubojica za sve je dobio vilu na Tuškancu i naziv »zaslužnog građanina«.
Fra Tihomir Zubac bio je počeo dobro ploviti publicističkim vodama, ali su i njega u tome zaustavili. U ovom broju glasila tiskan je njegov rad Blok zapadnoeuropske sigurnosti.
Budući da se glasilo zbog opravdanih razloga nije pojavilo u srpnju, ovaj broj donosi sve radove koji su nagrađeni na prošlom Natječaju na temu pobijeni hercegovački franjevci. Taj događaj zaista je prodro u sve zakutke našega narodnoga bića, i ne samo tu.
Pismo koje je fra Bonicije Rupčić slao fra Dominiku Mandiću u Rim objavljeno je u poglavlju Povijesne okolnosti. Fra Leo Petrović i drugi franjevci tijekom rata pomažu, između ostalih, i članove onih koji su im kasnije došli glave.
Fra Ante Bekavac piše članak Mučeništvo kao znak nasljedovanja Isusa Krista – svjedočanstvo autentičnog života.
Ž.I., KT