Iz tiska je izišao listopadski broj revije Svjetlo riječi tematski posvećen liku kraljice Katarine Kotromanić, koju franjevci časte blaženom, a koja je bila članica Trećeg franjevačkog reda. U mjesecu listopadu je njezin dan sa svečanom proslavom u Kraljevoj Sutjesci, a ove godine obilježava se 600 godina od njezina rođenja. Ovim brojem revije željeli smo govoriti o njezinoj ulozi u društvu kao angažiranoj vjernici i trećoredici, onoj koja je bila bliska običnom narodu, koja je gradila crkve, koja je u izgnanstvu u Rimu snažno i do smrti lobirala za svoju domovinu.
Pišući o kraljici Katarini, u temu broja nas uvodi Leonard Valenta, a tekstovi Marijana Begića i Mirele Barbarić, kao i ovomjesečni razgovor s fra Mirom Relotom – duhovnim asistentom bosanskoga područnog bratstva OFS-a i reportaža o kulturno-umjetničkom društvu HFS
„Bobovac”, priče su o današnjim čuvarima uspomene na kraljicu i njezinom živom nasljeđu.
S područja povijesti ovoga mjeseca u reviji možete pronaći tekst o stećcima, Crkvi bosanskoj i franjevcima Marka Karamatića, a s područja vjere tekstove s. Silvane Fužinato o Božjem pogledu na drugog i drukčijeg, Borisa Becka o skrivenosti čuda kao i tekst Maje Herman Duvel o obitelji i sakramentima.
O društvenim temama pisali su don Josip Mužić i Snježana Šušnjara i to nudeći svoj pogled na teme antifašizma i gubljenja osjećaja vjere i ljubavi, a umjetnošću su se bavili s. Elvira Lovrić i fra Emanuel Josić. S. Elvira čitateljima predstavlja zanimljiv povijesni roman Velimira Deželića koji je napisan po istinitim događajima, a fra Emanuel piše o glazbenim djelima inspiriranim životom i djelom kraljice Katarine.
Listopadski broj sadržava i brojne druge tekstove s područja vjere, društva i kulture koje su pisali naši suradnici koje svakako preporučujemo na čitanje uz želju da na taj način svoje dane ispunite poučnim i zanimljivim sadržajem koji smo za vas pripremili.
Svoj primjerak revije potražite u najbližem župnom uredu ili u knjižarama Svjetla riječi u Vitezu i Livnu. Možete ga i naručiti pozivom na broj telefona 033 726 200 ili e-mailom na
artinf.ba