Glavni grad Austrije imao je krajem rujna dva milijuna stanovnika, što predstavlja značajan trenutak u povijesti njegovog razvoja.
Prema preliminarnim podacima gradskih vlasti, Beč je tijekom prvih devet mjeseci ove godine zabilježio porast od 19.500 stanovnika. Taj rekordni rast čini Beč petim najvećim gradom u Europskoj uniji, odmah nakon Berlina, Madrida, Rima i Pariza, te drugim najvećim gradom na njemačkom govornom području.
Član gradske vlade za financije, ekonomiju, rad, međunarodne poslove i javna preduzeća Peter Hanke ističe da je Beč sad postao atraktivan svjetski centar, koji pruža visok kvalitet života, što potvrđuju i međunarodne rang liste. Unatoč tome i dalje će se ulagati u oblasti kao što su zdravstvo, javni prijevoz, obrazovanje i zdravlje.
Do kraja godine broj stanovnika bi se mogao još jednom znatno povećati, s obzirom na to da je rast broja stanovnika tradicionalno najizraženiji u rujnu i listopadu kad mnogi studenti rijave prebivalište u tom gradu.
- Austrijska prijestolnica bilježi pozitivan prirodni priraštaj od 2004. godine, što je doprinijelo ukupnom rastu stanovništva od tada, iako se veći dio tog rasta tijekom posljednjih desetljeća može pripisati migraciji. Sa oko 39 posto stanovništva koje je rođeno u inozemstvu, Beč je danas zajedno sa Bruxellesom jedan od milijunskih gradova sa najraznovrsnijom populacijom u Europskoj uniji - priopćio je Ured Grada Beča u Sarajevu.
artinfo.ba