• PUB KVIZ MILANO

Večeras se u Pizzeriji Milano u Novom Travniku održala četvrta večer pub kviza, a nastupile su kao i uvijek tri ekipe. Iako je večerašnji susret bio najavljen kao "titana sudar", dogodio se zapravo Kiseljačana "udar"..

Večeras su nastupile dvije ekipe iz prošlogodišnjeg finala, "Simple minds" i "Dentes serotini", te debitantska ekipa kviza u Milanu "Kalifonijske gliste" iz Kiseljaka. Ova ekipa već je jednom pobjedila u Novom Travniku kada se kviz u organizaciji QuizneyLand-a održao povodom Dana općine Novi Travnik i to na otvorenom!

Prva večerašnja kategorija bila je Film, a odabrana je od strane "Simple minds-a" koja je odmah odlučila iskoristiti joker blokade na četvrtom pitanju. Ova iskusna ekipa sjajno je iskoristila ovaj joker jer su osvojili maksimalnih 6 bodova, međutim prvu večerašnju šesticu osvojila je ekipa "Dentes serotini".

Drugu kategoriju odabrala je ekipa iz Kiseljaka, "Kalifornijske gliste", a odmah su odlučili iskoristiti joker blokade na prvom pitanju iz Geografije. Osvojili su maksimalnih 6 bodova!

Večerašnji debitanti upisali su i 2 dodatna boda na ovu kategoriju jer su na sva pitanja odgovorili točno.

"Dentes serotini" potom odabire kategoriju Sport, a joker blokade na prvom pitanju za njih nije urodio plodom jer su ponudili netočan odgovor. Ipak, odmah na sljedećem pitanju bilježe 6 bodova.

"Kalifornijske gliste" na ovoj kategoriji polako počinju "paliti mlazni pogon", te s dvije 6 u nizu najavljuju dominaciju.

Posljedna odabrana kategorija prije pauze bila je Teška pitanja, a i u ovoj je kategoriji kiseljačka ekipa zabilježila 6 bodova i 2 dodatna za sve točne odgovore.

Prva premetaljka večeri i 3 boda otišli su na stranu "Simple minds-a" koji su najprije prepoznali da je traženi pojam IZOLACIJA.

Na pauzi je nagrađena i publika vjernim sponzorima kviza, a večeras je to bio OPG "Franjić" i "Frizerland". Pored toga svi su natjecatelji kao i svaki put do sada nagrađeni pizzom Milana.

Na pauzi je ekipa "Kalifonijske gliste" vodila s 55 bodova, "Simple" je bio na 33, a "Dentes" na 27.

Prva kategorija nakon pauze bila je Random, a po 6 bodova u ovoj kategoriji bilježe ekipe "Gliste" i "Simple-a".

A onda slijedi kategorija Povijest koja je sasvim sigurno i odlučila večerašnjeg pobjednika i četvrtog putnika u polufinale. Naime, ekipa "Gliste" je u ovoj kategoriji osvojila tri šestice u nizu!

"Simple" se pokušao vratiti u igru s jokerom x2, no osvojili su 6 od mogućih 12 bodova. Iako debitanti, "Gliste" su pokazale kako se koristi joker x2 jer su u kategoriji Kulturna pitanja osvojili maksimalnih 12 bodova!

Posljednja kategorija večeri bila je Glazba, ali poslije nastupa ekipe iz Kiseljaka mnogima "nije bilo do pjevanja". "Simple" je i u ovoj kategoriji zabilježio 6 bodova, no pitanje pobjednika odavno je bilo riješeno.

Drugu premetaljku večeri najbrže je riješila ekipa "Kalifornijske gliste" koja je prepoznala da je tražena osoba JUSTIN BIEBER.

Treće mjesto večeras osvojila je ekipa "Dentes serotini" sa 44 boda, dok je drugo mjesto pripalo ekipi "Simple minds" koja je osvojila 68 bodova.

Prva pobjeda na debitantskom nastupu na kvizu u Milanu, put u polufinale i ovosezonski rekord djelo je ekipe iz Kiseljaka, "Kalifornijske gliste". Oni su sa 114 bodova postavili rekord sezone, te su ostalim ekipama "bacili rukavicu u lice".

Svoje mjesto u finalu do sada su osigurale ekipe: "Svemirko pub", "Mi došli nako", "Učiteljice" i "Kalifonijske gliste". Sve ekipe koje nisu uspjele proći u polufinale naći će se u baražu kada će pokušati izboriti svoje mjesto među najboljim ekipama pub kviza u Novom Travniku!

Sljedeći ponedjeljak ekipa QuizneyLand-a ponovno je s Vama, stoga od 20 sati pravac u Milano!