• Ena Cigelj

U sklopu najvećeg globalnog programa za obrazovanje o zaštiti životne sredine, Eko-škole, održano je i posebno natjecanje "Mladi Eko Reporteri". Prvo mjesto u kategoriji foto-kampanja osvojila je Ena Cigelj, Lepenčanka koja je učenica drugog razreda SŠ "Kreševo", smjer kemijski tehničar.

Ovo natjecanje se provodi u oko 45 zemalja s ciljem poticanja mladih od 11-18 godina da istražuju pitanja i probleme zaštite okoliša, te izvještavaju o istom kroz pisani, fotografski ili video zapis, a kad god je moguće, da predlože i rješenja.
Mladi Eko Reporteri natjecali su se u pet kategorija.

Ena je u svojoj kategoriji slavila ispred Andree Kulašević, učenice iz Rogatice. Natjecanje se provodilo na razini cijele države, a mentorica mladoj Eni bila je profesorica Tanja Čiča.

"Ovim putem čestitamo učenici kao i mentorici te želimo mnogo uspjeha u daljnjem radu", poručuju iz SŠ "Kreševo".

foto : Enin rad