× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
kiseljak open
Ecos
kiseljak open
  • Franjevačka klasična gimnazija

mural visoko

Foto: Screenshot

Na više od 720 metra kvadratnih naslikan je mural na asfaltu ispred Konvikta Franjevačke klasične gimnazije u Visokom. Mural je samo jedan dio višemjesečnoga projekta "Upoznaj moje pismo. Jedan svijet s mnoštvom pisama - pogled u zajedničku kulturu" koji je posljednjih nekoliko mjeseci vodio dr. sc. fra Zvonko Benković.

Idejno rješenje murala pod nazivom "Rijeke slova" izradio je slikar Damira Sarač, a razloga je bilo mnogo, stoji na službenoj stranici FKG. "Jedan od glavnih je bila želja da približimo bosančicu našim učenicima i posjetiteljima naše Škole na jedan nesvakidašnji način. To nam je na koncu i uspjelo nakon višemjesečnih priprema i pomno isplaniranoga svakog simbola i ilustracije. Gospodina Sarač je zajedno s učenici i profesori naše Škole u dvadesetak dana naslikao 58 slova i 16 ilustracija.O nesvakidašnjem projektu zasigurno će se tek govoriti, a nama je pripala izuzetna čast da i sami budemo dionici ovoga djela zajedno s Tvornicom boja i lakova Komochem iz Donje Zmiče kod Visokog koja nam je darovala sve boje" stoji u objavi FKG.

 

BIHAMK
Stanje na cestama (03.06.)
Prije 27 minute
3.lipnja
Sv. Carlo Lwanga
Prije 50 minute
Vremenska prognoza
Oblačno s kišom i pljuskovima
Prije 51 minute
Sarajevo i SBK
Najavljene radarske kontrole za 3.6.2023.
Prije 2 sata
Juicy Kiseljak open
Kiša danas neumoljiva, završena tek tri meča
Prije 16 sati
Dva radna mjesta
DRR Auto : Oglas za posao
Prije 19 sati

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.