ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST
Franjevačka klasična gimnazija

mural visoko

Foto: Screenshot

Na više od 720 metra kvadratnih naslikan je mural na asfaltu ispred Konvikta Franjevačke klasične gimnazije u Visokom. Mural je samo jedan dio višemjesečnoga projekta "Upoznaj moje pismo. Jedan svijet s mnoštvom pisama - pogled u zajedničku kulturu" koji je posljednjih nekoliko mjeseci vodio dr. sc. fra Zvonko Benković.

Idejno rješenje murala pod nazivom "Rijeke slova" izradio je slikar Damira Sarač, a razloga je bilo mnogo, stoji na službenoj stranici FKG. "Jedan od glavnih je bila želja da približimo bosančicu našim učenicima i posjetiteljima naše Škole na jedan nesvakidašnji način. To nam je na koncu i uspjelo nakon višemjesečnih priprema i pomno isplaniranoga svakog simbola i ilustracije. Gospodina Sarač je zajedno s učenici i profesori naše Škole u dvadesetak dana naslikao 58 slova i 16 ilustracija.O nesvakidašnjem projektu zasigurno će se tek govoriti, a nama je pripala izuzetna čast da i sami budemo dionici ovoga djela zajedno s Tvornicom boja i lakova Komochem iz Donje Zmiče kod Visokog koja nam je darovala sve boje" stoji u objavi FKG.

 

0
0
0
s2sdefault

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2021 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17