× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti

gromiljak kud 1

 

Dvogodišnji rad okrunjen vlastitim prostorom već ispunjenim uspomenama s nastupa

Hrvatsko kulturno-umjetničko društvo "Gromiljak", čije je sjedište u istoimenom kiseljačkom naselju, dobilo je vlastite prostorije za rad. Oko 150 metara četvornih lijepo uređenog i, što je najvažnije, vlastitog prostora dodatni je "vjetar u leđa" Društvu osnovanom prije dvije godine. Simboličnim presijecanjem vrpce, prostorije u kojemu će vježbati sve brojniji zaljubljenici u tradicijsku kulturu Hrvata ovog kraja otvorili su Spomenka Marijanović, predsjednica HKUD "Gromiljak" i Mladen Mišurić Ramljak, načelnik općine Kiseljak.

 

gromiljak kud 2

 

"Puno nam znači vlastiti prostor za rad jer smo ga uredili onako kako mi želimo i u skladu s potrebama naših članova. Uređivali smo ga sami, i to je zapravo ono najljepše. Nema više iznamljenih prostora, sad smo svoji na svome", kaže nam Spomenka Marijanović, predsjednica Društva.

Okupljaju stotinjak članova koji se sebi zacrtali zadaću oživjeti tradicijsku kulturu Hrvata Gromiljaka ali i Kiseljaka te je predstaviti drugima.

"Ne znam koliko se tko sjeća, ali Gromiljak je oduvijek bio mjesto u kojemu se njegovala tradicijska kultura. Prije rata imali smo nadaleko poznato KUD 'Zora'. Sad su tu naši članovi Društva koje je iako mlado, već imalo mnoge zapažene nastupe. Među ostalim bili smo i na nedavnoj Državnoj smotri izvornog folklora Hrvata u BiH u Mostaru", kaže nam Marijanović.

 

gromiljak kud 3

 

Osim što su mladi po godinama rada i djelovanja, HKUD "Gromiljak" može se pohvaliti brojnim mladima koje okuplja. Uz pjevačku skupina koja broji 30-ak članova, Društvo okuplja 60-ak mladih. Raspoređeni su u tri dobne skupine od kojih su namlađi dobi od pet godina. Mnoge od njih ljubav prema folkloru u Gromiljak je dovela i iz drugih mjesta općine Kiseljak.

"Ja i moja sestra Tamara smo iz Kiseljaka ali smo članovi ovog Društva jer nam je tu lijepo i ugodno. Volimo folklor i rado ga njegujemo", kazao nam je 11- godišnji Stefan Duno.

Zatekli smo ga kako s Klaudijom i Antoniom Frankovićem iz Gromiljaka razgleda pano s fotografijama s nastupa na kojima su bili.

 

gromiljak kud 4

 

"Volimo folklor, a volimo i nastupe na koje idemo. Nedavno smo bili u Mostaru i bilo nam nam je super", kaže nam Klaudija.

Upravo su uspomene s nastupa, ali i mnoštvo zahvalnica koje su skupili u samo dvije godine rada, najljepši ukrasi novih prostorija Društva u kojemu tradicijske pjesme i veselja, sudeći po atmosferi s otvaranja, neće nedostajati.

 

gromiljak kud 5

 

artinfo.ba/ap

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST

gromiljak kud 1

 

Dvogodišnji rad okrunjen vlastitim prostorom već ispunjenim uspomenama s nastupa

Hrvatsko kulturno-umjetničko društvo "Gromiljak", čije je sjedište u istoimenom kiseljačkom naselju, dobilo je vlastite prostorije za rad. Oko 150 metara četvornih lijepo uređenog i, što je najvažnije, vlastitog prostora dodatni je "vjetar u leđa" Društvu osnovanom prije dvije godine. Simboličnim presijecanjem vrpce, prostorije u kojemu će vježbati sve brojniji zaljubljenici u tradicijsku kulturu Hrvata ovog kraja otvorili su Spomenka Marijanović, predsjednica HKUD "Gromiljak" i Mladen Mišurić Ramljak, načelnik općine Kiseljak.

 

gromiljak kud 2

 

"Puno nam znači vlastiti prostor za rad jer smo ga uredili onako kako mi želimo i u skladu s potrebama naših članova. Uređivali smo ga sami, i to je zapravo ono najljepše. Nema više iznamljenih prostora, sad smo svoji na svome", kaže nam Spomenka Marijanović, predsjednica Društva.

Okupljaju stotinjak članova koji se sebi zacrtali zadaću oživjeti tradicijsku kulturu Hrvata Gromiljaka ali i Kiseljaka te je predstaviti drugima.

"Ne znam koliko se tko sjeća, ali Gromiljak je oduvijek bio mjesto u kojemu se njegovala tradicijska kultura. Prije rata imali smo nadaleko poznato KUD 'Zora'. Sad su tu naši članovi Društva koje je iako mlado, već imalo mnoge zapažene nastupe. Među ostalim bili smo i na nedavnoj Državnoj smotri izvornog folklora Hrvata u BiH u Mostaru", kaže nam Marijanović.

 

gromiljak kud 3

 

Osim što su mladi po godinama rada i djelovanja, HKUD "Gromiljak" može se pohvaliti brojnim mladima koje okuplja. Uz pjevačku skupina koja broji 30-ak članova, Društvo okuplja 60-ak mladih. Raspoređeni su u tri dobne skupine od kojih su namlađi dobi od pet godina. Mnoge od njih ljubav prema folkloru u Gromiljak je dovela i iz drugih mjesta općine Kiseljak.

"Ja i moja sestra Tamara smo iz Kiseljaka ali smo članovi ovog Društva jer nam je tu lijepo i ugodno. Volimo folklor i rado ga njegujemo", kazao nam je 11- godišnji Stefan Duno.

Zatekli smo ga kako s Klaudijom i Antoniom Frankovićem iz Gromiljaka razgleda pano s fotografijama s nastupa na kojima su bili.

 

gromiljak kud 4

 

"Volimo folklor, a volimo i nastupe na koje idemo. Nedavno smo bili u Mostaru i bilo nam nam je super", kaže nam Klaudija.

Upravo su uspomene s nastupa, ali i mnoštvo zahvalnica koje su skupili u samo dvije godine rada, najljepši ukrasi novih prostorija Društva u kojemu tradicijske pjesme i veselja, sudeći po atmosferi s otvaranja, neće nedostajati.

 

gromiljak kud 5

 

artinfo.ba/ap

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.