× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti

kiseljak-ugovori-o-stipendiranjuKiseljak u potrazi za profesorima matematike

 kiseljak-ugovori-o-stipendiranju

Profesor matematike deficitarno je zanimanje u Kiseljaku, a potraga za ovim kadrom u Kiseljaku traje više od šest godina.

"Koliko nam je ovaj profil zanimanja potreban, najbolje potvrđuje podatak da u školama na području naše općine matematiku predaju inženjeri strojarstva ili elektrotehnike te profesori, odnosno nastavnici koji su odavno zadovoljili uvjete za odlazak u mirovinu i rade na ugovor o djelu. Matematika jest teška ali ona je temelj, a svi znamo da je kuću bez temelja nemoguće sagraditi", kaže Mladen Mišurić Ramljak, načelnik općine Kiseljak.

U potrazi za profesorima matematike do kojih nikako ne uspijevaju doći, općinske vlasti ove su se godine odlučile stipendirati samo studente za Kiseljak deficitarnog zanimanja, buduće profesore matematike. Na javni natječaj raspisan početkom veljače javilo se pet kandidata, a svih pet dobilo je stipendiju u mjesečnom iznosu od 200 maraka. U akademskoj 2013./2014. godini dobit će ukupno dvije tisuće maraka stipendije, a Ugovore o stipendiranju ovih su dana, s načelnikom općine Kiseljak potpisali: Ivana Baban, Fata Palalija, Ana Marija Knežević, Marijana Tomić i Tatjana Slišković. Po završetku studija njih čeka siguran posao i neće biti dio statistike mnogih koji u Kiseljaku traže posao. Nezaposlenih u Kiseljaku je na evidenciji Službe za zapošljavanje prema najnovijim podacima, oko 2700.

Siguran posao i općinska stipendija, tek su rijetkima poticaj da se odluče za studij matematike. Studiji iz skupine društvenih znanosti iz samo njima znanih razloga, još su daleko više privlačni mladima iz Kiseljaka ali i cijele BiH iako su šanse da s diplomom tih studija nađu posao minorne, u nekim slučajevima jednake dobivanju zgoditka na lotu..

(artinfo.ba/ap)

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
C&D i Doper
Ecos

kiseljak-ugovori-o-stipendiranjuKiseljak u potrazi za profesorima matematike

 kiseljak-ugovori-o-stipendiranju

Profesor matematike deficitarno je zanimanje u Kiseljaku, a potraga za ovim kadrom u Kiseljaku traje više od šest godina.

"Koliko nam je ovaj profil zanimanja potreban, najbolje potvrđuje podatak da u školama na području naše općine matematiku predaju inženjeri strojarstva ili elektrotehnike te profesori, odnosno nastavnici koji su odavno zadovoljili uvjete za odlazak u mirovinu i rade na ugovor o djelu. Matematika jest teška ali ona je temelj, a svi znamo da je kuću bez temelja nemoguće sagraditi", kaže Mladen Mišurić Ramljak, načelnik općine Kiseljak.

U potrazi za profesorima matematike do kojih nikako ne uspijevaju doći, općinske vlasti ove su se godine odlučile stipendirati samo studente za Kiseljak deficitarnog zanimanja, buduće profesore matematike. Na javni natječaj raspisan početkom veljače javilo se pet kandidata, a svih pet dobilo je stipendiju u mjesečnom iznosu od 200 maraka. U akademskoj 2013./2014. godini dobit će ukupno dvije tisuće maraka stipendije, a Ugovore o stipendiranju ovih su dana, s načelnikom općine Kiseljak potpisali: Ivana Baban, Fata Palalija, Ana Marija Knežević, Marijana Tomić i Tatjana Slišković. Po završetku studija njih čeka siguran posao i neće biti dio statistike mnogih koji u Kiseljaku traže posao. Nezaposlenih u Kiseljaku je na evidenciji Službe za zapošljavanje prema najnovijim podacima, oko 2700.

Siguran posao i općinska stipendija, tek su rijetkima poticaj da se odluče za studij matematike. Studiji iz skupine društvenih znanosti iz samo njima znanih razloga, još su daleko više privlačni mladima iz Kiseljaka ali i cijele BiH iako su šanse da s diplomom tih studija nađu posao minorne, u nekim slučajevima jednake dobivanju zgoditka na lotu..

(artinfo.ba/ap)

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.